Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 26.februāris   Vārda dienu svin: Evelīna, Mētra, Aurēlija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 11.septembris  


Saudzēsim vidi – iesim kājām!

Cēsu pilsētas dome Eiropas mobilitātes nedēļas laikā no 16.-22. septembrim aicina  izmantot videi draudzīgus pārvietošanās līdzekļus -  velosipēdu , sabiedrisko transportu vai īsos ceļa posmus pārvarēt kājām.

Kopš 2002.gada Eiropas Mobilitātes nedēļa katru gadu tiek organizēta laikā no 16. līdz 22.septembrim, kad pašvaldības visā Eiropā un citur pasaulē organizē dažādas aktivitātes ar mērķi: 

·     veicināt ilgtspējīgu transportu pilsētās;

·     palielināt sabiedrības apziņu, samazinot autotransporta plūsmu pilsētās, pārvietojoties pa pilsētu kājām un velosipēdiem, ievērojot satiksmes drošības noteikumus, vai izmantojot sabiedriskā transporta pakalpojumus;

·     uzlabot cilvēku drošību uz ielām, veselību un dzīves vides kvalitāti ar videi draudzīgu un ilgtspējīgu alternatīvu izmantošanu;

·     paaugstināt sabiedrības rūpes par vidi un popularizēt aktīvu dzīvesveidu

Dzīves kvalitāti daudzās Eiropas pilsētās negatīvi ietekmē pieaugošais satiksmes līmenis. Šī gada mobilitātes nedēļas galvenā tēma „Ielas gājējiem” raksturo autosatiksmes ietekmi uz mūsu dzīvi pilsētvidē un iesaka risinājumus. 

 

Cēsu pilsētas dome mobilitātes nedēļās laikā  rosina mazos cēsniekus  kopā ar vecākiem uz bērnudārzu doties kājiņām, ar velosipēdu vai  sabiedrisko transportu, tādejādi  mazinot  auto radīto gaisa piesārņojumu.  

 

Iemesli, lai dotos uz dārziņu ar kājām vai velosipēdu ir vairāki: 

  1. tiek mazināts gaisa piesārņojums,
  2. tiek veicinātas fiziskās aktivitātes un veselīgs dzīves veids,
  3. tiek veicināta pasaules uztvere un savstarpēja komunikācija,
  4. tiek dāvināts jauks atstarotājs, ar kuru Tu esi redzams 

 

Cēsu pilsētas dome aicina uzņēmumus un organizācijas piedalīties akcijā „Velostāvvieta pie sabiedriskas ēkas”.  

 

Mobilitātes nedēļas noslēguma pasākums notiks 22. septembrī plkst.15.00 Cēsu pilsētas stadionā, kopā ar Moto sezonas noslēguma pasākumu, kurā būs apskatāmi dažādi motocikli un to paraugdemonstrējumi. Aktīvā tūrisma centrs Eži piedāvās mazajiem cēsniekiem atraktīvas aktivitātes, kas veicinās satiksmes drošības ievērošanu uz ielām, savstarpējo cieņu pārvietojoties ar velosipēdiem.

 

Mobilitātes nedēļas pasākumus finansiāli atbalsta  Latvijas  vides aizsardzības fonda administrācija.

 

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Ieva Karlsberga

Tālr. 4121677; 26469249

ieva.karlsberga@dome.cesis.lv

www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv