Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 1.jūnijs   Vārda dienu svin: Biruta, Mairita, Bernedīne
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 11.septembris  


Šodien Cēsīs atklās izstādi Latvijas Tautas frontes 20 gadu atcerei

11.septembrī Cēsu Izstāžu namā atklās tematisko izstādi „Tautas frontes 20 gadu atcerei”.

 

Izstādi sagatavojis Cēsu Vēstures un mākslas muzejs par godu LTF Cēsu rajona nodaļas dibināšanas konferencei, kas notika šajā dienā 1988.gadā. Izstādē atspoguļota LTF Cēsu rajona nodaļas vēsture un svarīgākie ar LTF saistīti pasākumi un aktivitātes Cēsīs, rajonā un Rīgā. Izstāde būs interesanta gan jauniešiem, kuri, iespējams, par 20 gadus vecajiem notikumiem vien dzirdējuši nostāstus un lasījuši vēstures grāmatās, gan arī citiem cēsniekiem un pilsētas viesiem. Izstāde būs aplūkojama līdz 2009.gada 1.februārim.

 

Izstādes veidotājs, Cēsu Vēstures un mākslas muzeja speciālists novadpētniecībā Arsenijs Šenroks atzīst, ka „LTF darbību grūti pārvērtēt, jo tieši šī kustība kļuva par iekšējo spēku, kas virzīja Latvijas Republiku uz neatkarības atgūšanu. Cēsnieki var būt lepni, jo Cēsīs tika nodibināta pirmā LTF nodaļa, aptuveni mēnesi pirms Rīgas LTF dibināšanas kongresa 1988. gada 8. - 9. oktobrī.”

 

11.septembrī Cēsīs notiks arī citi LTF Cēsu rajona nodaļas 20-gadei veltīti pasākumi: LTF biedru atdusas vietu apmeklējums; svētbrīdis Cēsu Sv.Jāņa baznīcā (plkst.16.00); iesvētītā karoga pacelšana Jaunās pils tornī; ziedu nolikšana pie Uzvaras pieminekļa un sarīkojums Cēsu Kultūras centrā (plkst.18.00).

 

Uz Latvijas Tautas frontes Cēsu rajona nodaļas 20-gades pasākumiem aicināti visi bijušie tautfrontnieki, Latvijas valsts neatkarības izcīnītāji un atbalstītāji, īpaši jaunieši, kuriem interesē Latvijas Tautas fronte (LTF) un valsts nesenā vēsture. Vairāk informācijas par Latvijas Tautas frontes Cēsu rajona nodaļas 20-gades pasākumiem: Ivars Prauliņš, tālr.29120124

 

 

 

Informāciju sagatavoja

Linda Šlēziņa

Vidzemes Vēstures un Tūrisma centra

galvenā speciāliste mārketinga un sabiedrisko attiecību jautājumos

Tālr. 64127755, mob.tālr. 26666365

e-pasts: linda.slezina@cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv