Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 28.janvāris   Vārda dienu svin: Kārlis, Spodris
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 11.septembris  


Ziemeļvidzemes izglītības iestādes šķiros un saņems Latvijā pārstrādātu papīru

Ik gadu, vides projekta „Cilvēks vidē” ietvaros SIA „Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija” (SIA ZAAO) Ziemeļvidzemes reģiona (bijušie Cēsu, Valmieras, Limbažu, Valkas rajoni), kā arī Mālpils, Krimuldas un Apes novadu izglītības iestādēm piedāvā iesaistīties šķiroto atkritumu vākšanas akcijā.

 

Šķiroto atkritumu vākšana Ziemeļvidzemes reģionā tiek organizēta arī šajā mācību gadā, un to atbalsta Latvijas Zaļais punkts. Sadarbības rezultātā šogad skolām un bērnudārziem ir iespēja saņemt 5 kg Latvijā otrreizēji pārstrādātā papīra par katru savākto tonnu makulatūras vai katriem 10 m3 PET pudeļu.

 

„Katru gadu izglītības iestādes un to audzēkņi čakli strādā. Sacensības gars, kas ietverts šajā aktivitātē – savākt vislielāko apjomu šķiroto atkritumu – liek tos šķirot gan skolā, gan mājās. Gada garumā SIA ZAAO šos atkritumus savāc bez maksas, rūpīgi pierakstot savāktos apjomus. Mācību gada noslēgumā tiek apkopoti rezultāti un noteiktas čaklākās izglītības iestādes. Ieguldītais darbs tiek arī atalgots,” aktivitāti vērtē Ieva Veģere, SIA ZAAO vides izglītības speciāliste.

 

„Lai izgatavotu 1000 kilogramus papīra, jānocērt 14 koki – dabas bagātība, kuru varam izglābt, ja vien šķirosim izlietoto papīru un kartonu, ko jauna papīra izgatavošanā var izmantot līdz pat septiņām reizēm. Sašķirotās plastmasas mūžs ir vēl garāks – jaunos priekšmetos tā pārtop līdz pat 30 reizēm. Lai zaļā doma par dabas saudzēšanu šajā projektā iedvesmo Ziemeļvidzemes reģiona pedagogus un skolēnus, kurus  pazīstam kā zinošākos arī projektā „Zaļā punkta skola”, novēl Māris Simanovičs, Latvijas Zaļais punkts Valdes priekšsēdētājs.

 

Pagājušā mācību gadā 25 skolas un 13 bērnudārzi kopā savākuši vairāk nekā 700 m3 makulatūras un PET pudeļu, kas ir nozīmīgs atkritumu apjoms, kas tiek nodots pārstrādei, nevis noglabāts atkritumu poligonā.

 

Papildus informācija par SIA ZAAO vides izglītības projekta „Cilvēks vidē” aktivitātēm atrodama SIA ZAAO mājas lapas www.zaao.lv sadaļā Vides izglītība.

 

 

 

Papildus informācija:

 

Ieva Veģere

SIA ZAAO vides izglītības speciāliste

Tālr. 642 81250

Mob.tālr. 29106330

E-pasts: ieva.vegere@zaao.apollo.lv

 

Jana Duhovska

Latvijas Zaļais punkts

Tālr. 670 39824

E-pasts: jana@zalais.lv

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv