Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 1.aprīlis   Vārda dienu svin: Dagnis, Dagne
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 11.oktobris  


Projekta Pats savas laimes kalējs sporta aktivitātes Līvu pamatskolā

Jau rakstīts, ka Cēsu novada pašvaldības aģentūras „Sociālais dienests” jauniešu centra „Saules taka” jaunieši realizē Eiropas Savienības neformālās izglītības programmas Jaunatne darbībā projektu „Pats savas laimes kalējs”, kura mērķis ir pievērst jauniešu uzmanību atkarību izraisošo vielu kaitīgumam, attīstīt komunikācijas prasmes, iecietību un izpratni, darbojoties komandā. 

Septembrī projekta ietvaros tika organizēta Sporta un viktorīnu diena Līvu pamatskolā. 

Projekta galvenā tēma ir veselīga dzīves veida popularizēšana, jaunieši gan devās Ekspedīcijā ar plostu un mežā veica dažādas fiziskās aktivitātes, gan arī septembrī organizēja Sporta dienu un viktorīnu dienu Līvu pamatskolā.

Sporta dienā skolēniem bija iespēja iziet 8 dažādas stacijas un sacensties ar citām komandām veiklībā un attapībā. Katrā komandā bija dažāda vecuma skolēni – no vismazākiem līdz vislielākajiem. Mazākiem skolēniem bija iespēja izbaudīt „lielo” atbalstu un palīdzību, kā arī lieliem laba prakse iesaistīt mazākos, rēķināties un palīdzēt. Piemēram, stacijā, kur visai komandai bija jāizkļūst no iežogojuma – no slazda, priekšrocība bija tām komandām, kurām vairāk bija mazāko dalībnieku, jo lielie mazos no slazda izcēla, bet pašiem bija jāmēģina lekt pāri – ja kāja aizķērās, visa komanda atgriezās slazdā. Tāpat bija ūdens bumbu ķeršana, ceļojums ar aizsietām acīm, vārdu minēšana un citas aktivitātes. Galvenā balva bija dāvanu karte picērijā, bet arī pārējie nepalika apbižoti – pārējās komandas saņēma greznus un garšīgus kliņģerus.

Viktorīnu dienas tēma bija atkarības - dienas centra „Saules taka” jaunieši paši nāca vakaros kopā, gatavoja un meklēja dažādus jautājumus un interesantus faktus par atkarībām. Jauniešiem pašiem bija interesanti meklēt un mēģināt saprast - cik tad ilgā laikā cilvēks var kļūt atkarīgs no smēķēšanas, kādu ļaunumu cilvēka organismam nodara „zālītes” smēķēšana, cik ilgi dažādas vielas paliek organismā. Vēl bija jautājumi par Latvijā un pasaulē pazīstamiem cilvēkiem, kuri nekad nav lietojuši narkotiskās vielas vai arī kuri ir lietojuši. Izrādās, ir daudz sabiedrībā pazīstamu cilvēku, kuriem tīši vai netīši ir sanācis atkarību purvā iebrist. Jautājums, vai cilvēks spēj uzņemties atbildību un mainīt savu rīcību, paradumus. Viktorīnu dienā atlases konkursā skolēniem bija jāatbild uz atvērtiem jautājumiem. Viens no jautājumiem bija, kāpēc cilvēki pamēģina dažādas atkarību izraisošās vielas un sāk lietot. Kāda meitene rakstīja, ka cilvēki bieži jūtas vientuļi un nesaprasti, viņi meklē jaunas izjūtas, vēlas būt pieņemti kādās draugu grupās un sāk lietot dažādas vielas.

Kāds no puišiem – projekta organizētājiem – dalījās pārdomās, sakot, ka grūtākais organizējot šos abus pasākumus, bijis savākt visus kopā, panākt, lai klausās un dzird, izskaidrot noteikumus, jo šoreiz bijis mainītās lomās – nevis skolēna, bet skolotāja vietā. Bet gandarījums par padarīto esot liels!

 

Iveta Jermolājeva
Cēsu novada pašvaldības aģentūra
"Sociālais dienests"
Ģimenes atbalsta nodaļa
Sociālais pedagogs
Tālrunis: 64127884
iveta.jermolajeva@dome.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv