Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 4.aprīlis   Vārda dienu svin: Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 11.oktobris  


15.oktobrī lekcija „Radošā pilsēta Sentetjēna” un iepazīstināšana ar Francijas dizaina izstādes ekspozīciju

15. oktobrī plkst. 12.00 Cēsu izstāžu namā notiks Žoziēnas Frankas (Josyane Franc), Francija, lekcija „Radošā pilsēta Sentetjēna” un iepazīstināšana ar Francijas dizaina izstādes ekspozīciju.

 

 Žoziēna Franka

Starptautisko attiecību menedžere Cité du design un Sentetjēnas Mākslas un dizaina skolā (Ecole supérieure d’art & design de Saint- Etienne) (ESADSE).

 

2011. gadā līdzveidojusi ceļojošu izstādi – “Radošā pilsēta Sentetjēna”, kura jau bijusi Tallinā, šobrīd skatāma Cēsīs un tālāk dosies uz Viļņu, Bratislavu un Kortrijku. Izstāde līdz 13. novembrim skatāma Cēsu Izstāžu namā.

 

15. oktobrī plkst. 12.00 Žoziēna Franka iepazīstinās cēsiniekus – pašvaldības pārstāvjus, dizaina interesentus un izstādes skatītājus ar Cité du Design piedāvātās izstādes četriem krāsainajiem ceļiem. To pamatā redzama izvēlētu projektu, produktu, pirmreizēju risinājumu un izpētes priekšlikumi - dizains, kas izmanto iztēli un inovācijas visiem.

 

Kopš 1989. gada Žoziēna Franka strādā kā sabiedrisko un starptautisko attiecību menedžere Sentetjēnas Mākslas un dizaina skolā. Viņa veic skolas aktivitāšu organizēšanu, rīkojot starptautiskas izstādes, seminārus, koordinējot Eiropas projektus, veidojot kontaktus un sadarbību kā privātajā sektorā, tā arī uzturot kontaktus ar vairāk kā 40 institūcijām pasaulē. Veido publikācijas dizaina žurnālam Azimuts.

 

Žoziēna ir Sentetjēnas Starptautiskās Dizaina Biennāles līdzdibinātāja 1998 un kopš šī brīža līdz 2004. gadam ir nodrošinājusi projekta komunikācijas, preses un starptautisko attiecību veidošanu.

 

Kopš 2006. gada Ž. Franka ir kūrējusi un līdzveidojus vairākas nozīmīgas izstādes un  konferences “Skolas un uzņēmumi” (Schools and Companies) un aŗī ESADSE radošās darbnīcas (2006), “Lidojums Nr 10“ (Flight Number 10), starptautisko Cumulus konferenci “Dizains un Izglītība“ (Design and Research) (2008).

 

Kā skolas un Cité du design pārstāvis viņa aktīvi iesaistīta vairākos starptautiskos sadarbības tīklos -  ELIA, EIDD – Design for All Europe, CUMULUS, BEDA un koordinē dažādu Eiropas un starptautisku projektu īstenošanu CultureFrance ietvaros. Asociācijas ART ACCORD FRANCE vadītāja kopš 2004 un ELIA (European League of Institute of the Arts) valdes locekle kopš 2006.

 

Sadarbībā ar Motreālu viņa darbojusies Sentetjēnas pilsētas konkursa Commerce Design Saint-Etienne izveides grupā. Žoziēna Franka sagatavojusi pilsētas kandidatūru UNESCO radošo pilsētu konkursam un 2010. gada 23. novembrī pilsēta ieguvusi UNESCO dizaina pilsētas statusu. Kopš šī brīža Žoziēna ir arī šī projekta vadītāja un UNESCO radošo pilsētu tīkla pārstāve.

 

Aicinām apmeklēt izstādi un lekciju!

 

 

Festivāls DizainsNākotne 2011 notiek no 01-31. oktobrim Rīgā, Cēsīs, Valmierā un Ventspilī. Festivāla programmu veido mūsdienu latviešu dizaineru darbu ekspozīcijas, ārvalstu dizaina izstādes, lekcijas un radošās darbnīcas, 3. Rīgas starptautiskā jauno dizaineru biennāle.

 

Organizē: Dizaina informācijas centrs.

 

Pateicamies atbalstītājiem un sadarbības partneriem: VKKF, Rīgas Domes Izglītības kultūras un sporta departaments, Ziemeļu ministru padomes birojs Latvijā, Antalis, Austrijas vēstniecība Latvijā, BMUKK, DesignAustria, Francijas Kultūras centrs, Cite du Design, Igaunijas dizaineru savienība, „Pieci Ezeri”, „Xcelsior”, „Sadolin Krāsu grupa”, galerija „Laipa”, Latvijas Nacionālā Bibliotēka, Latvijas Arhitektūras muzejs, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, Cēsu izstāžu nams, Ventspils muzejs.

 

Informē: „Dizaina Studija”, „Pastaiga”, www.arterritory.com

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daina Vītoliņa                                                            Inese Pētersone

e-pasts: daina.vitolina@dic.lv                                                                             e-pasts: inese_petersone@inbox.lv

Tālr. 29556087                                                                                        Tālr. 26

Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv