Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.jūlijs   Vārda dienu svin: Andžs, Andžejs, Edīte, Esmeralda
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 11.novembris  


Cēsīs Latvijas kontūrā dega 2100 svecītes

Cēsu pilsēta kļuvusi bagātāka par vēl vienu tradīciju un stiprinājusi nacionālās piederības sajūtu iedzīvotājiem un viesiem. Šogad, 11.novembrī, Lāčplēša dienas ietvaros, cēsnieks un uzņēmējs Renārs Sproģis jau trešo gadu aicināja visus cēsniekus uz Cēsu pils estrādi, kur Pils paraka estrādē noritēja akcija – aicinājums „Mirdzi, Cēsis Latvijā!”. Tās ietvaros uz Pils parka estrādes kāpnēm no svecēm izveidotajā Latvijas kontūrā katrs varēja ielikt savu svecīti ar domu par dzimteni.

 

Pasākuma organizators Renārs Sproģis ir pārsteigts par cēsnieku atsaucību: „Sajūtas bija fantastiskas - vakars, parks, cilvēku tūkstoši, svecītes, skan mūzika (piem., «Sauciet kalpus», Stabulnieka «Nāk rudens izgreznot Latviju»), un cilvēki nāk, lai iedegtu savu sveci, kurš bērnus atvedis, kurš ar ģimeni un draugiem, kurš ar skolas biedriem. Domāju, ka klātesošos vienoja šī kopējā pacilātības sajūta. Daudzi jo daudzi pat uzreiz prom negāja, palika vai nu turpat uz estrādes kāpnēm, vai parkā uz soliņiem pasēdēt, kopā pabūt. Pārsteidza tas, ka jaunieši daudzām dziesmām dziedāja līdzi, dzirdēju, ka par Latvijas kontūru sprieda, ka te, lūk, esot Kolkas rags, te Bauskai vajagot būt un te, kaut kur līcī, igauņu Roņu sala! Ar vienu vārdu sakot – fantastiski!”

 

Akcijā piedalījās vairāk kā 2100 dalībnieki, par ko liecina saskaitītās sveces, kas tika ieliktas Latvijas kontūrā.

 

 

 

Informāciju sagatavoja

Laura Zauere

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

T.64121677; 28645386

e-pasts: laura.zauere@dome.cesis.lv

www.cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv