Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 3.aprīlis   Vārda dienu svin: Daira, Dairis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 11.novembris  


Cēsis un Valmiera sadarbojas izglītības jomā

 

 

Pēc Cēsu novada pašvaldības Izglītības nodaļas vadītājas Lolitas Kokinas ierosmes uzsākta sadarbība izglītības jomā ar Valmieras pilsētas izglītības iestādēm. Sadarbības mērķis ir mācīties citam no cita un ieviest izglītības iestāžu darbībā labāko pieredzi.

Pirmā aktivitāte, seminārs izglītības iestāžu vadītājiem, notika š. g. 9. novembrī Valmieras pamatskolā. Semināra laikā Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts izglītības un satura centra vadītājs Guntis Vasiļevskis akcentēja aktualitātes un izaicinājumus izglītībā 2011./2012. mācību gadā, kā arī izglītības iestāžu vadītāji iepazinās ar labas prakses piemēriem Valmieras pamatskolā, Valmieras Valsts ģimnāzijā un Valmieras 3. pirmsskolas izglītības iestādē “Sprīdītis”.

Savā prezentācijā Valsts izglītības un satura centra vadītājs Guntis Vasiļevskis pierādīja agrīnas bērnu apmācības nepieciešamību, bet diskusijas izvērtās par izstrādātā modeļa bērnu apmācībai no sešu gadu vecuma efektivitāti.

Šajā mācību gadā 22 pirmsskolas izglītības iestādes valstī aprobē sešgadīgo bērnu apmācības modeli. Tas nozīmē, ka aprobācijas rezultātā izteiktie priekšlikumi tiks ievēroti un vēlreiz izvērtēts mācību saturs, metodes un mācību materiāli.

Nākošā mācību gada aktualitātes pamatizglītībā un vidējā izglītībā jau ir aizsāktas iepriekšējos mācību gados, tāpēc tās ir tikai pilnveidojamas un attīstāmas.

Semināra laikā gūtās atziņas:

sadarbība ar Valmieras pilsētu veicinās inovāciju ieviešanu Cēsu novada izglītības iestādēs, tāpēc sadarbība ir turpināma un paplašināma. Cēsīs 2011. gada februārī plānots Valmieras un Cēsu novadu izglītības iestāžu vadītāju seminārs. Sadarbību paplašināsim, organizējot  pasākumus mācību priekšmetu metodisko apvienību vadītājiem un skolotājiem, konkursus skolēniem un skolotāju tālākizglītību.

 

Biruta Dambīte

Cēsu novada pašvaldības Izglītības nodaļas metodiķeAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv