Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 4.aprīlis   Vārda dienu svin: Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 11.novembris  


Aicinām apskatīt gadsimtiem senas vērtības Cēsu Vēstures un mākslas muzeja ATKLĀTAJĀ KRĀJUMĀ

Cēsu Vēstures un mākslas muzejs sniedz unikālu iespēju – klātienē apskatīt un iepazīties ar gadsimtiem seniem priekšmetiem, no kuriem daudzi līdz šim nav bijuši izstādīti muzeja ekspozīcijās.

Labāk vienreiz redzēt un pārliecināties nekā trīsreiz dzirdēt, tāpēc ikviens laipni aicināts svētku brīvdienās apmeklēt jaunizveidoto Cēsu vēstures un mākslas muzeja atklāto krājumu (Rīgas ielā 23), kur klātienē būs apskatāmi vairāk kā 3000 vēsturiski vērtīgi priekšmeti, kas stāsta par Cēsu pilsētas un novada vēsturi.

Atklātā krājuma ekspozīcija izvietota divās zālēs, kur tematiski sagrupēti priekšmeti sākot no mēbelēm, traukiem, gaismekļiem, gludekļiem, darbarīkiem, apaviem līdz pat saldumu kārbām, rotaļlietām un grezniem galda piederumiem. Interesants ir fakts, ka daudzi izstādītie priekšmeti vairs nav atrodami pielietojumā mūsdienās, turklāt citu mūsdienīgi populāru un nepieciešamu lietu „senči” ir bijuši jau senā pagātnē izgatavoti, tikai vienkāršotākā veidā. Piemēram, pagājušā gadsimta 20.gados jaunās māmiņās kā palīgu bērnu pieskatīšanā jau tad izmantoja ļoti vienkāršu uz riteņiem uzmeistarotu koka „staiguli”, savukārt milti netika mērīti kilogramos, bet gan speciāli tam paredzētā miltu kastē – garņicā, kura datēta 1845.gadā, bet elektronisko svaru priekštecis – atsvars svariem jau bijis atzīmēts no 1766.gada.

Cēsu Vēstures un mākslas muzeja atklātais krājums (Rīgas iela 23) publiskai apskatei būs pieejams svētku dienās 18.,19.,20.novembrī no plkst.10:00 – 15:00, pēc tam iepriekš piesakoties pa tālruni 26551018 vai 64120618 (Evita Muceniece).

 

Ieejas maksa: Ls 1, - ; 0,50 – (skolēniem, studentiem, pensionāriem)

 

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.28342115; 28318318

E – pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 

 

 

 

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv