Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 3.aprīlis   Vārda dienu svin: Daira, Dairis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 11.novembris  


Valsts svētkos apskatāma bērnu zīmējumu izstāde „Mana Latvija”

Atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas 92.gadadienu, Cēsu Tūrisma informācijas centrā 18.novembrī plkst.14:00 notiks bērnu zīmējumu izstādes „Mana Latvija” atklāšanas pasākums.

 

Izstādē būs apskatāmi 90 bērnu zīmējumi no Cēsu, Līvu, Rāmuļu, Raunas, Priekuļu, Drabešu un Amatas skolām. Zīmējumos atspoguļotās tēmas bija par Latvijas vēsturi saistībā ar Lāčplēša dienu, 18.novembri un Latvijas karogu. Bērni ar saviem darbiem piedalās arī konkursā, astoņi labākie darbi ar konkursa organizatora – Latvijas suvenīru veidotāja NicePlace – gādību pārtaps pastkartēs.

 

11.novembrī bērnu zīmējumi tika eksponēti ekspresizstādē Rīgā, iekļaujot to vispārējā 11. novembrim – Lāčplēša dienai – veltīto pasākumu virknē Rīgas pilī. Savukārt Cēsu Tūrisma informācijas centrā, tā būs skatāma no 18.novembra līdz 1.decembrim. Izstāžu laikā apmeklētājiem tiks piedāvāta iespēja balsot par zīmējumiem. Internetā balsot var portālā DELFI no 8. līdz 21.novembrim, klātienē cēsnieki varēs balsot izstādes norises vietā Cēsu Tūrisma informācijas centrā no 18. līdz 21.novembrim.

 

Līdztekus portāla DELFI, Rīgas un Cēsu izstāžu apmeklētājiem bērnu darbus vērtēs arī žūrija, kuras sastāvā būs Cēsu pilsētas mērs Gints Šķenders, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja direktors Arnis Radiņš un NicePlace māksliniece Zane Ernštreite. Rezultāti tiks paziņoti Cēsīs, izstādes svinīgajā noslēguma dienas pasākumā – 1. decembrī plkst.17:00 Cēsu Tūrisma informācijas centrā.

 

”Bija ļoti interesanti redzēt, kā stāstījums par Latvijas tapšanas vēsturi un valsts simboliem atspoguļojās bērnu darbos – reizēm tika vizualizēta pat atsevišķa frāze. Tapušie darbi ir ļoti interesanti un skaisti, un strādāt ar bērniem ir ļoti iedvesmojoši, jo viņiem, īpaši mazākajiem, darbu radīšanā vairāk darbojas emocijas un mazāk analītiska prāta klātbūtne. Izvēlēties astoņus, kas pārtaps pastkartēs, nebūs vienkārši. Tāpēc priecājamies, ka tas nav jāizlemj tikai mums pašiem, bet talkā nāks arī izstāžu un portāla DELFI apmeklētāju vērtējums”, par bērnu zīmējumiem savu gandarījumu izsaka NicePlace māksliniece Zane Ernštreite.

 

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.28342115; 28318318Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv