Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 8.aprīlis   Vārda dienu svin: Edgars, Danute, Dana, Dans
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 11.novembris  


Vidzemes novadu vadītāji – finanšu prioritātes jānosaka pašvaldībām

Ceturtdien 10.novembrī Cēsu jaunās pils konferenču zālē ar Vidzemes reģiona pilsētu un novadu vadības diskusiju noslēdzās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) organizētā Reģionu attīstības foruma „Tavā varā!” Vidzemes diskusiju cikls. Sarunā starp VARAM vadošajiem speciālistiem reģionālās attīstības jautājumos un Vidzemes pašvaldību vadītājiem tika spriests par pašvaldību finanšu atbalsta kvotēšanas principiem.

 

„Ministrija no savas puses ir izstrādājusi divus pamatvariantus atbalsta sniegšanai pašvaldībām nākamajā plānošanas periodā no 2014. līdz 2020. gadam, tādēļ mums ir ļoti svarīgi uzzināt gan pašvaldību vadītāju domas par jau sagatavotajiem priekšlikumiem, gan arī, protams, uzklausīt idejas, ierosinājumus un labojumus pašvaldībām tik svarīgajā finansēšanas mehānismā,” par diskusijas mērķiem saka VARAM Valsts attīstības plānošanas departamenta direktors Raivis Bremšmits, akcentējot, ka jau iepriekšējās forumu „Tavā varā!” diskusijās Zemgales un Latgales reģionos izskanējuši daudzi vērtīgi ierosinājumi, kurus ministrija noteikti ņems vērā, izstrādājot pašvaldību finanšu atbalsta kvotēšanas galīgos nosacījumus. „Šobrīd mēs vēlamies aktīvu diskusiju ar pašvaldībām, jo vēl ir laiks izstrādāt pēc iespējas pašvaldībām izdevīgākus un, galvenais, godīgākus finansēšanas mehānismus, kas ļautu vienlaikus gan nodrošināt teritoriju straujāku attīstību, gan arī neaizmirst par to, ka mums jāattīsta un jāļauj attīstīties visiem reģioniem,” uzsver Raivis Bremšmits.

 

„Izstrādātajos kvotēšanas principos un, plānojot investīcijas, būtu vēlams ņemt vērā arī katras pašvaldības īpatnības,” ir pārliecināts Strenču novada domes izpilddirektors Aivars Auniņš, „tāpat pašvaldībām būtu jādod lielākas tiesības izvēlēties savus ieguldījumu virzienus,” saka Strenču novada domes izpilddirektors, kā piemēru minot vienu no nosacījumiem – nepieciešamību ieguldīt resursus pašvaldībām piederošo ceļu uzlabošanā, bet tajā pat laikā aizliegumu, piemēram, remontēt pilsētas maģistrālo ielu, kas ir valsts pārziņā. „Pieejai jābūt elastīgākai,” saka Aivars Auniņš. Strenču kolēģim piekrīt arī citu pašvaldību vadītāji: „Principiem ir jābūt vienotiem, taču tajā pat laikā katrai pašvaldībai ir savas un pat ļoti specifiskas vajadzības, kur nepieciešama valsts un pašvaldību individuāla sadarbība,” diskusijā uzsvēra pasākuma saimnieks, Cēsu mērs Gints Šķenders. Cēsu novada domes priekšsēdētājs ir gandarīts, ka ministrija organizē šādas diskusijas: „Mums ir ļoti daudzi jautājumi, kurus nepieciešams rūpīgi izvērtēt, pirms pieņemt gala lēmumus. Tāpat ir jārod kopsaucējs starp visdažādākajām pašvaldībām ar ļoti atšķirīgām interesēm. Jebkurā gadījumā šādām diskusijām ir nopietns pamats, un esmu gandarīts, ka Cēsis ir izvēlētas Vidzemes reģiona pašvaldību vadītāju kopā sanākšanai,” saka Cēsu novada mērs.

 

Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa, vērtējot VARAM izstrādātos atbalsta finansējuma risinājuma variantus, savukārt, norādīja, ka pašvaldību viedokļi papildina VARAM variantus: „Mēs uzskatām, ka pašvaldībām vajadzētu atdot kontroli un arī iespējas rekonstruēt pašlaik valstij piederošos otrās šķiras autoceļus, kas robežojas ar pašvaldību ceļiem, jo tādējādi būtu iespējams daudz racionālāk nodrošināt infrastruktūras uzturēšanu pašvaldības teritorijā, bet, protams, ir kolēģi, kuri uzskata, ka šeit būtu nepieciešami citi risinājumi,” saka Gulbenes novada domes priekšsēdētāja, „tāpēc ir nepieciešamas diskusijas un galu galā ir jānonāk pie kompleksa risinājuma, kas apmierinātu visas puses – gan pašvaldības, gan valsts iestādes. Un, protams, dotu vislabāko rezultātu,” saka Sandra Daudziņa.

 

Vidzemes izaugsmes foruma „Tavā varā!” noslēguma diskusija Cēsu Jaunās pils Konferenču zālē bija pulcējusi pārstāvjus no 20 Vidzemes reģiona pašvaldībām. „Domāju, ka ļoti augstā atsaucība Vidzemē liecina, ka diskusija bija vajadzīga un ka pašvaldības novērtē savas iespējas ietekmēt ministrijas izstrādājamos dokumentus,” saka VARAM Valsts attīstības plānošanas departamenta direktors Raivis Bremšmits, „un arī ministrijai ir svarīgi saskaņot savus plānus ar pašvaldībām, lai vēlāk diskusiju laikā valdībā varētu aizstāvēt mūsu – ministrijas un pašvaldības – kopīgo viedokli par attīstības jautājumiem,” uzsver ministrijas pārstāvis.

 

Reģionu izaugsmes forums „Tavā varā!” turpināsies nākamnedēļ Kurzemē ar jauniešu un pašvaldību diskusiju Liepājā, uzņēmēju un pašvaldību diskusiju Talsos, ministriju pārstāvju un pašvaldību diskusiju Ventspilī, kā arī pašvaldību vadītāju tikšanos Saldū.

 

Visa informācija par forumu „tavā varā!” norisi – mājas lapā www.tavavara.lv. Uz reģionu diskusijām tiek aicināti arī reģiona masu mediju pārstāvji. Mājas lapā iespējams arī reģistrēties dalībai diskusijās.

 Attēlā: VARAM Valsts attīstības plānošanas departamenta direktors Raivis Bremšmits ar Vidzemes pašvaldību vadītājiem diskutēja par izmaiņām investīciju plānošanas sistēmā.

 

Papildinformācija:

Ervīns Grandavs

VARAM Valsts attīstības plānošanas departamenta

sabiedrisko attiecību speciālists

Tālr.: 67770433

E-pasts: ervins.grandavs@tavavara.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv