Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 7.jūlijs   Vārda dienu svin: Alda, Maruta
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 11.decembris  


Cēsu profesionālās vidusskolas audzēkņi cīnās par "Profs 2009" titulu

Tiks noskaidroti konkursa “Profs 2009” uzvarētāji

 

11.decembrī plkst. 11:00, Rīgā, Spīķeros, “Dirty Deal Cafe” (Maskavas ielā 12, korp. 2), tiks noskaidroti Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) konkursa “Profs 2009” uzvarētāji.

Par titulu „Profs 2009” cīnīsies darba tiesību un darba drošības jautājumos zinošākās komandas no visiem Latvijas reģioniem: Ogres Profesionālās vidusskolas 4. kurss, Cēsu Profesionālās vidusskolas 4. kursa 12. grupa, RTU Liepājas filiāles profesionālās vidusskolas 4-LB kurss, Jelgavas Amatniecības vidusskolas kurss 4k un Rēzeknes 14. arodvidusskolas audzēkņi.

Fināla dalībniekiem būs jārod atbildes uz LBAS ekspertu jautājumiem par drošību darbā, darbinieku pamattiesībām un pienākumiem, īpašus uzdevumus finālistiem ir sagatavojuši arī speciālisti no Labklājības ministrijas, Valsts darba inspekcijas un darba drošības risinājumu uzņēmuma „3M”.

„Gan Latvijā, gan pasaulē jaunieši ir īpaši neaizsargāti darba tirgū, galvenokārt pieredzes trūkuma dēļ, tāpēc mums liekas svarīgi paaugstināt viņu zināšanas par pamattiesībām un pienākumiem darba vietā. Mūsu pieredze rāda, ka konkurss tam ir piemērotākais formāts,” skaidro Pēteris Krīgers, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētājs.

Šogad konkurss izraisīja īpaši augstu interesi jauniešu vidū - pirmajā kārtā piedalījās 2334 audzēkņi no 49 profesionālajām izglītības iestādēm. Piecas labākās komandas no katra reģiona novembrī cīnījās konkursa pusfinālos, apliecinot savas zināšanas par darba tiesību, darba drošības un sociālā dialoga jautājumiem.

Katrs finālā uzvarējušās klases audzēknis saņems iPod NANO atskaņotāju. Savukārt fināla dalībnieku pārstāvētās izglītības iestādes saņems īpašu ,,Profs 2009" kausu un sporta inventāru 300 latu vērtībā.

 

Konkursa galvenais mērķis ir veicināt profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu interesi un izpratni par darba tiesībām un drošību, uzsākot darba gaitas, kā arī rosināt izglītības iestādes vairāk pievērsties jautājumiem, kas skar jauniešu gatavību sākt darba dzīvi.

 

LBAS konkursu rīko ar Eiropas Sociālā fonda finansiālu atbalstu, konkursu atbalsta arī Izglītības un zinātnes ministrija, Labklājības ministrija, Valsts darba inspekcija un Darba drošības un vides veselības institūts.

 

Papildus informācija:

Dace Avena,

LBAS komunikācijas konsultante,

tālr.: 67821687, 29110260,

www.lbas.lv/profs2009.Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv