Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 29.marts   Vārda dienu svin: Aldonis, Agija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 11.decembris  


Ziņas no Cēsu novada pašvaldības policijas

Šajā rubrikā publicējam Cēsu novada Pašvaldības policijas informāciju par sabiedriskās kārtības pārkāpumiem.

 

1.decembris Pusdienas laikā jādodas izšķirt kāds ģimenes konflikts. Tēvs bija aizliedzis dēlam pīpēt virtuvē, jo akurāt tobrīd izlicis uz vaskadrānas grāmatas un burtnīcas aizrautīgi risināja dēla mājas darbu matemātikā 6.klasei. Tabakas dūmi, kā zināms, ne tikai sabeidz plaušas, bet arī traucē koncentrēties. Dēls šādu tēva voluntārismu uztvēra, kā cilvēktiesību ierobežojumu un, izpildīja protesta aktu, izsitot ar roku virtuves durvju dekoratīvo stiklu. Kad ieradās kārtības sargi, abi bija panākuši mierizlīgumu, un mediķu palīdzība dēlam nebija nepieciešama.

 

2.decembris. Pusdienas laikā bija jānogādā Valsts policijas dežūrdaļā aizturēts veikala zaglis. Vakarpusē videonovērošanas dežurants ziņoja, ka daži puikas mēģina kāpt Rožu laukuma kuplajā eglē. Žiperi tika nogādāti pie vecākiem un apsolījās eglē vairs nekāpt, bet mācīties Ziemassvētku pantiņus.

 

3.decembris. Videonovērošanas dežurants informēja, ka Pils parkā bērni mēģina kāpt uz dīķa trauslā ledus. Operatīvi izbrauca policijas ekipāža, izrādījās -  mazajiem ķibele.  Ragutiņas bija uzslīdējušas uz ledus, un viņi mēģināja tikt tām klāt. Kārtības sargi nocēla ragutiņas, bērni korī noskandēja pāāāāllldies un apsolījās uz ledus nekāpt.

 

Pēc pusnakts incidents pie veikala „Bīstamie sakari”. Kāds tehnoloģiju entuziasts nespēja sagaidīt veikala darba laika sākumu, lai nopirktu kāroto IPad 5, tālab ņēma akmeni un izsita vitrīnas stiklu. Jezga izcēlās tik bīstama, ka par sakariem vainīgais aizmirsa un metās bēgt. Lietu izmeklē Valsts policijas darbinieki.

 

6.decembris. Vakarpusē iereibis vīrietis ienāca 2.vidusskolā un paziņoja, ka sajutis neapturamas slāpes pēc zinībām. Uzzinājis, ka skolotāji no pašvaldības policijas varētu pilnveidot viņa zināšanas sabiedriskās kārtības noteikumos, vīrietis atskārta, ka slāpes viņam ir pēc kā cita un devās lielveikala virzienā.

 

7. decembris. Pusdienas laikā videonovērošanas dežurants ziņoja, ka pastāvīgākais no pastāvīgajiem pašvaldības policijas klientiem, jeb Acepaledoks  apgūlies pie eglītes Rožu laukumā.  Rokās viņš stingri turēja  tumšas krāsas plastmasas pudeli, kuras saturs jau bija aiztecējis noskārstamā virzienā. 

 

Pienākušajiem kārtības sargiem Acepaledoks pieklājīgi paskaidroja, ka gājis gar Rožu laukuma eglīti Adventes noskaņās, kad viņu pēkšņi ķērusi Reģionālā ministra E. Sprūdža izteikta frāze – „Nākotne ir elektroniskajos norēķinos!” Pārsteidzošā doma ar tādu spēku ietraukusies pastāvīgākā klienta apziņā, ka pat nogāzusi viņu no kājām. Akurāt pie eglītes. „Jo patiesi, es Jums saku, kad aizeju uz punktu un, pielietojot skaidras naudas norēķinu, iegādājos dienišķo dzērienu tumšas krāsas plastmasas pudelē, tad, baudot šo dzērienu, sajūtos kā visuma antena uz planētas zeme, un enerģija plūst sasodīti konstruktīvi. Taču otrā rītā seko skarba sajūta, ka viss ir apstājies, un dzīvei nav nākotnes. Cita lieta, ja dienišķo dzērienu es iegādāšos e-punktā, pielietojot elektroniskos norēķinus… Tad otrā rīta nelāgās sajūtas galvā un aknās es varēšu novērst ar vienu vieglu taustiņa delete uzsitienu. Un nākotne manā priekšā atkal iznirs draiska un vilinoša, kā Afrodīte no jūras putām.” Aizrautīgi stāstīja Acepaledoks, kamēr kārtības sargi viņu nogādāja deklarētajā dzīves vietā.

 

9. decembris. Ap trijiem naktī ziņa no  kādas kafejnīcas. Pie sienas stāvot iereibis vīrietis un neiet prom. Kārtības sargiem vīrs, pārvarot neizsakāmas grūtības ar dikciju, paskaidroja, ka kafejnīcas siena viņam dzenas pakaļ un krīt virsū. Tālab viņš gluži kā titāns Atlants, kas uz saviem pleciem tur debesu jumu, no visa spēka tur sienu. Policisti uzmanīgi atbrīvoja sengrieķu dievu no sienas un nogādāja viņu dzīves vietā.

 

Savukārt ap pieciem rītā bija jādodas uz Zvirbuļu ielu, kur kādā trepju telpā bija novietots nevienam nepiederošs iereibis jaunietis. Izrādās, atpūtas pasākuma ievadā viņš bija piederošs kādai jauniešu kompānijai, taču sajutās tur kā baltais zvirbulis. Šī sajūta bija tik psihotraumatiska, ka kārtības sargiem jauneklis nespēja paskaidrot, kas viņš ir, no kurienes nāk un kurp iet (jeb ietu, ja spētu).  Tāpēc baltais zvirbulis tika nogādāts valsts policijas dežūrdaļā psihotraumas seku pārvarēšanai.Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv