Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 9.aprīlis   Vārda dienu svin: Valērija, Žubīte, Alla
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 11.decembris  


23.decembrī koncerts „Četri brāļi Ziemassvētki”

23.decembrī pl. 16:00 CATA Kultūras namā koncertā „Četri brāļi Ziemassvētki” ziemas saulgriežu teiksmu tēlos iejutīsies Cēsu Kultūras un Tūrisma centra deju kolektīvi „Randiņš”, „Raitais solis”, „Saulgrieži” un „Dzirnas”.

 

Koncerts balstīsies uz četru brāļu Ziemassvētku stāstu, kas ieradušies ar dejām arī mūsu sētā, šajā skaistajā, sniegotajā pilsētā. Mums atliek tikai atvērt tiem vārtus!

 

*Ziemas saulgriežos, kad visdziļākaiai tumsai seko jauns gaismas pieaugšanas periods, latvieši svin Ziemassvētkus.  Latviešu gadskārtā Ziemassvētki ieņem ievērojamu vietu, un svinības ilgst četras dienas, kas kalendārā iekrīt laikā no 20. līdz  23.decembrim. Ziemassvētku svinību personificējums jeb cilvēciskais veidols ir ziemas saulgriežu teiksmu tēli- četri brāļi Ziemassvētki. Četri brāļi Ziemassvētki ierodas ar melniem kumeļiem, un vēl tos raksturo viņu skaļā ierašanās: ledus lūšanas un plaisāšanas trokšņi, sala sprakšķēšana. Ticējumi vēsta, ka tie atnes sētām auglību un svētību, tāpēc tos sagaidot tiek atdarīti visi vārti. (*Informācija ņemta no interneta vietnes)

 

Ieejas maksa: Ls 1,-;Ls 0,70-

Biļetes var iegādāties pirms pasākuma norises vietā.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr. 64127636;28342115

E – pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 

 

 

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv