Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 1.aprīlis   Vārda dienu svin: Dagnis, Dagne
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2006.gada 12.janvāris  


Izmaiņas sociālajā jomā no šī gada 1.janvāra

  


Pilnveidojot un attīstot valsts sociālo politiku nodarbinātības, sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības, sociālās apdrošināšanas un dzimumu līdztiesības jomās, ar nākamā gada 1.janvāri stājas spēkā vairākas izmaiņas sociālajā jomā:
 • Minimālā darba alga tiks palielināta no 80 līdz 90 latiem.
 • Valsts sociālā nodrošinājuma pabalsts pieaugs no 35 līdz 45 latiem.
 • Būs jauns valsts sociālais pabalsts - bērna invalīda kopšanas pabalsts 50 latu apmērā.
 • Pensionāri, kuru kopējais apdrošināšanas stāžs nav mazāks par 30 gadiem un kuriem piešķirtās (pārrēķinātās) pensijas apmērs nepārsniedz 105 latus, saņems ikmēneša piemaksas pie vecuma pensijas. Piemaksas apmērs par vienu apdrošināšanas stāža gadu ir 19 santīmi, bet piemaksas apmēru katrai konkrētai pensijai noteiks viena apdrošināšanas stāža gada vērtību reizinot ar apdrošināšanas stāžu, kas uzkrāts līdz 1995.gada 31.decembrim. Piemaksas par janvāri un februāri pensionāri saņems jau februārī.
 • Ģimenes saņems papildu piemaksu pie pašreizējā bērna piedzimšanas pabalsta. Papildus bērna piedzimšanas pabalstam, kas šobrīd ir 296 lati, tiks piešķirti vēl 100 lati par pirmā bērna piedzimšanu, 150 lati - par otrā bērna piedzimšanu, bet 200 latu piemaksu saņems par trešā un katra nākamā bērna piedzimšanu.
 • Paaugstināsies garantētais minimālais ienākuma (GMI) līmenis no 21 līdz 24 latiem.
 • Valsts sociālais pabalsts Černobiļas AES avāriju seku likvidēšanas dalībniekiem un viņu ģimenēm pieaugs no  35 līdz 45 latiem.
 • Garantētās vecuma pensijas, kas šobrīd ir 38,5 - 52,5 latu robežās, atkarībā no apdrošināšanas stāža palielināsies 49,5 - 67,5 latu robežās.
 • Valsts speciālais pabalsts Latvijas neatkarības atgūšanas procesā bojā gājušo personu bērniem būs 90 lati pašreizējo 70 latu vietā.
 • Pieaugs garantētās invaliditātes un apgādnieka zaudējuma pensijas. 3.grupas invalīdiem pensija palielināsies no 35 līdz 45 latiem, 2.grupas invalīdi saņems 63 Ls iepriekšējo 49 Ls vietā, bet 1.grupas invalīdiem pensijas apmērs pieaugs no 56 līdz 72 Ls. Savukārt apgādnieka zaudējuma pensijas daļa katram bērnam pieaugs no 17,50 līdz 29,25 Ls.    
 • No valsts budžeta līdzekļiem tiks veiktas sociālās iemaksas bezdarba gadījumam par māmiņām 1,86% apmērā no maternitātes pabalsta, un par nestrādājošiem tuviniekiem, kuri kopj bērnu invalīdu - 20% apmērā no 50 Ls valsts pensiju apdrošināšanai.
 • Valsts uzsāks apmaksāt sociālās rehabilitācijas pakalpojumus cilvēku tirdzniecības upuriem. Šī pakalpojuma īstenošanai 2006.gadā no valsts budžeta līdzekļiem piešķirts 21 tūkst. latu.
 • Stāsies spēkā normatīvie akti, kas nosaka pilnīgi jaunu kārtību un prasības darba aizsardzības pakalpojumu sistēmai, kurā parādās jauni dalībnieki – kompetentās institūcijas un kompetentie speciālisti:

                     -  Noteikumi par prasībām kompetentām institūcijām un kompetentiem speciālistiem darba aizsardzības jautājumos un kompetences novērtēšanas kārtība (Nr.101  no 08.02.2005.) - paredzēts noteikts prasību un kompetences līmenis tiem speciālistiem un institūcijām, kas piedāvā uzņēmumiem darba aizsardzības pakalpojumus. 

                     - Noteikumi par komercdarbības veidiem, kuros darba devējs iesaista kompetentu institūciju (Nr.99 no 08.02.2005.) - atbilstoši vispārējās ekonomiskās darbības klasifikācijai NACE, ir uzskaitīti tie komercdarbības veidi, kuros darba devējam darba aizsardzības sistēmas izveidē un uzturēšanā jāpiesaista kompetenta institūcija.

 •      NTSP sekretariāts pāries Valsts kancelejas pakļautībā.


Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv