Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 10.jūlijs   Vārda dienu svin: Lija, Olīvija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2006.gada 12.janvāris  


Veselības ministrija aicina iedzīvotājus vakcinēties pret gripu

Lai pasargātu sevi un savus tuviniekus no saslimšanas, Veselības ministrija aicina apmeklēt savu ģimenes ārstu, lai vakcinētos pret gripu valsts apmaksātās pretgripas vakcinācijas kampaņas ietvaros. Jau tuvākajās dienās ikviens valsts iedzīvotājs var vērsties pie sava ģimenes ārsta, lai saņemtu vakcīnu pret gripu. Ģimenes ārsts var izlemt saskaņā ar medicīniskajām indikācijām par katra pacienta vakcinācijas nepieciešamību. Ministrija īpaši rekomendē vakcinēt pacientus ar hroniskām slimībām, kā arī cilvēkus, kuru ikdienas darbs ir saistīts ar ciešu saskarsmi ar citiem cilvēkiem, piemēram, sabiedriskajā sektorā nodarbinātos.

Ministrija arī aicina iedzīvotājus ievērot piesardzības pasākumus, dodoties uz putnu gripas skartajiem reģioniem, piemēram, Turciju. Viens no veidiem kā sevi pasargāt no saslimšanas un celt savu imunitāti ir valsts piedāvātā iespēja vakcinēties pret sezonālo gripu, tomēr, dodoties uz putnu gripas skartajiem reģioniem, nedrīkst aizmirst arī par piesardzības pasākumiem.

Speciālisti atgādina, ka ceļojot uz putnu gripas skartajām valstīm, ir jāizvairās no kontakta ar mājputniem un savvaļas putniem. Tiek ieteikts izvairīties no putnu tirgus, fermu un zooloģisko dārzu apmeklējuma. Speciālisti neiesaka iegādāties eksotiskus mājputnus. Jāatceras par nepieciešamību ievērot personisko higiēnu, mazgāt rokas. Īpaši svarīgi ir lietot uzturā tikai termiski apstrādātus mājputnu produktus, kā arī produktus iegādāties tikai legālās tirdzniecības vietās un izvairīties lietot uzturā nezināmas izcelsmes putnu gaļu un citus produktus.

Sīkāku informāciju par jautājumiem, kas saistīti ar putnu gripu un sezonālo gripu un iespējām no tās izvairīties var iegūt Sabiedrības veselības aģentūras mājas lapā www.sva.lv.

Šodien, 11.janvārī, Veselības ministrijā notika valsts pretgripas vakcinācijas atbildīgo institūciju operatīvā sanāksme, kurā speciālisti informēja par valsts apmaksātās vakcinācijas gaitu.

Līdz šīs nedēļas sākumam par valsts budžeta līdzekļiem ir izvakcinējušies 116 000 cilvēku, tai skaitā 36 000 jeb 70% bērni līdz 7 gadu vecumam, 65 000 jeb 45% pieaugušo pēc 65 gadu vecuma un 13 000 jeb 28% īpašās riska grupas.

 Speciālisti norāda, ka organisma imunitāte pēc vakcīnas saņemšanas izstrādājas septiņu dienu laikā, līdz ar to arī šobrīd potējoties iedzīvotāji sevi pasargā no saslimšanas ar gripu. Pēc Sabiedrības veselības aģentūras datiem, pēdējos piecos gados gripas epidēmija ir sākusies gada ceturtajā nedēļā. Iespējams, ka šogad gripas epidēmija sāksies vēlāk – gada piektajā vai sestajā nedēļā. Par epidēmijas sākumu liecina 100 reģistrētie gripas slimnieki uz 100 000 iedzīvotāju.

Ikviens iedzīvotājs var saņemt informāciju par vakcinēšanas procesa norisi un citiem ar vakcināciju saistītiem jautājumiem, zvanot daba laikā pa bezmaksas tālruni 8001234.
  
Veselības ministrija un ģimenes ārsti vēlreiz uzsver, ka vakcinēšanās pret gripu ir brīvprātīgs pasākums un ikviens var izvēlēties, vai vakcinēties pret to vai izsargāties no tās ar dažādiem profilaktiskiem pasākumiem. Īpaši svarīgi vakcinēties pret gripu ir pilsētu iedzīvotājiem, kur gripas draudi ir lielāki nekā lauku teritorijā, kā arī cilvēkiem ar hroniskām slimībām.Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv