Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 7.aprīlis   Vārda dienu svin: Zina, Zinaīda, Helmuts
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 12.janvāris  


Darinot rotaļlietas iepazīst cittautu pasakas un kultūru


Biedrība „Mazās pēdas” sadarbojoties ar Cēsu novada pašvaldības aģentūru „Sociālais dienests” un pašvaldības aģentūru „Cēsu kultūras un tūrisma centrs” realizē projektu „Adītas rotaļlietas pasaku tēlos”. Projekta mērķis ir ģimeņu aktīva iesaistīšana cittautu kultūras izpratnē un jaunu amatiermākslas prasmju apgūšanā.

Projekta laikā ir tapuši 53 adīti pasaku tēli, ar kuru palīdzību Cēsu novada pirmsskolas izglītības iestāžu bērniem un viņu vecākiem ir iespēja interaktīvā veidā iepazīties ar 13 cittautu pasakām.

Projekta laikā 8 ģimeņu mammas ar bērniem nāca kopā 4 mēnešu garumā un dalījās savās zināšanās un pieredzē, apguva rotaļlietu adīšanas tehnikas, iepazinās ar cittautu pasakām. Rotaļlietas tika adītas gan pēc shēmām, gan arī modeļi tika izgudroti un radīti uz vietas.

Kā pastāstīja viena no projekta dalībniecēm, 7 bērnu māmiņa Inita Radziņa, viņas ģimenē bērni arī labprāt izvēlas un priecājas par mammas adītajām rotaļlietām, jo tajās ir viņas ieadītais sirds siltums un mīļums.

Pirmā rotaļlietu izstāde tika atklāta Cēsu 2.pamatskolas pirmsskolas izglītības grupā. Tās atklāšanā piedalījās Cēsu 2.pamatskolas direktors Ojārs Bicāns un Cēsu novada pašvaldības aģentūras „Sociālais dienests” direktore Iveta Sietiņsone. Izstādē piedalījās un pateicību un atzinību projektā iesaistītajām mammām izteica Cēsu novada pašvaldības izglītības nodaļas metodiķe Dzintra Kozaka un Cēsu pilsētas vecāku domes priekšsēdētāja Indra Kļaviņa. tagad izstāde ir skatāma Cēsu pilsētas 5.pirmsskolas izglītības iestādē.

Tā kā izstādes vēl turpināsies, paredzam, ka vēl daudziem būs iespēja iepazīties ar cittautu pasakām un gūt prieku, kā arī, ceram, ka tiks rosināta interese iepazīties vairāk ar citu tautu kultūrām, lasot šīs pasakas.

 

Informāciju sagatavoja

Iveta Jermolājeva

biedrība „Mazās pēdas

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv