Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 4.jūnijs   Vārda dienu svin: Elfrīda, Sintija, Sindija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 12.februāris  


Cēsu ģimnāzisti - nākošie Latvijas attīstības virzītāji


 

 

Šonedēļ Cēsu novada domes priekšsēdētājs un Izglītības nodaļas vadītāja Lolita Kokina tikās ar Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas skolotāju Laumu Micāni un viņas pieciem audzēkņiem – Valsts bioloģijas olimpiādes laureātiem.

 

Jau ziņots, ka Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas 11. un 12.klases audzēkņi Nora un Juris Ķibildi Valsts bioloģijas olimpiādē ieguva zelta medaļas, Agija Lāce – sudraba medaļu, Gunda Zvīgule – bronzas, bet Dārta Cine – Atzinības rakstu.

 

Spiežot roku un izsakot atzinību, domes priekšsēdētājs pauda lepnumu par to, ka Cēsīs ir tik izcili jaunieši. „Tas ir liels sasniegums un esmu lepns, ka mūsu jaunieši ir labākie gan izglītībā, gan sportā, gan mākslā. To apliecina gan medaļas mācību olimpiādēs, gan sporta skolas audzēkņu došanās uz Ziemas Olimpiskajām spēlēm Vankūverā. Arī mākslas skolas audzēkņi ir vieni no labākajiem valstī,” atzina G.Šķenders. „Jūs esat ne tikai Cēsu novada un Vidzemes, bet arī Latvijas attīstības nākošie virzītāji. Tā ir mana pārliecība, ka bioloģija ir tā zinātnes nozare, kas ieņem arvien svarīgāku vietu pasaules attīstībā. Mums ir jārēķinās un jānovērš tās sekas, ko esam radījuši, patērējot dabas resursus un piesārņojot vidi. Jums ar savām zināšanām ir perspektīva piedalīties projektos visā pasaulē,” pauda priekšsēdētājs.

 

Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas direktore Dace Eglīte pauda pārliecību, ka lielu lomu skolēnu panākumos spēlē viņu skolotāja. „Skolotāja Lauma Micāne veic nenovērtējamu misiju. Esmu pārliecināta, ka skolēnus var aizraut tikai skolotāja personība. Jauniešiem ir laimējies, ka viņi satikuši tādu skolotāju,” atzina direktore. Jau ziņots, ka Lauma Micāne bija viena no tiem deviņiem pedagogiem, kam pērnā gada augustā Valsts prezidents Valdis Zatlers pasniedza Ata Kronvalda fonda balvu.

 

Dace Eglīte arī atzīmēja, ka laureāti ir ļoti vispusīgi, jo ar labiem panākumiem ir piedalījušies gan ķīmijas, gan matemātikas, gan mājturības un citās valsts olimpiādēs. Pie tam Dārta Cine un Gunda Zvīgule paralēli mācībām ģimnāzijā mācās A.Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolā.

 

Jau tuvākajās dienās Nora, Agija un Gunda piedalīsies atlases konkursā par tiesībām iekļūt valsts komandā un piedalīties starptautiskajā bioloģijas olimpiādē Dienvidkorejā. Jurim Ķibildam šī iespēja nu ir liegta, jo viņš jau trīs reizes ir piedalījies starptautiskās olimpiādēs Kiprā, Indijā un Japānā. Gan medaļas, gan dalība starptautiskajās olimpiādēs Jurim ir nodrošinājušas valsts apmaksātas studijas Latvijas Universitātē. Savukārt Gunda ir nolēmusi mācīties Kembridžas universitātē.

 

Kā atzina skolotāja Lauma Micāne, lai gūtu šādus panākumus, nepieciešams ilgs un neatlaidīgs darbs gan skolas laikā, gan brīvlaikos. Paši jaunieši atzina, ka labprāt vasaras pavada pie grāmatām un nejūtas zaudējuši brīvlaiku. Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas audzēkņu izcilību apliecina arī tas, ka pagājušā gada 16 absolventi izturēja pārbaudījumus Rīgas Stradiņa universitātē un kļūs par mediķiem.

 

Attēlā 1.rindā no kreisās Lauma Micāne, Gints Šķenders, Lolita Kokina; 2.rindā no kreisās Gunda Zvīgule, Juris Ķibilds, Nora ĶIbilda; Dārta Cine, Agija Lāce un Dace Eglīte.

 

Foto Ieva Karlsberga

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Ieva Karlsberga

t. 64121677; 26469249;

ieva.karlsberga[at]dome.cesis.lv; www.cesis.lv  Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv