Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 13.augusts   Vārda dienu svin: Elvīra, Velga, Rēzija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 14.marts  


Cēsis piektdien apmeklēs Invalīdu lietu nacionālā padome

Piektdien plkst.12.00 Cēsīs darba izbraukuma sēdē ierodas Invalīdu lietu nacionālā padome, lai klātienē novērtētu Cēsu pašvaldības veikto darbu iekļaujošās izglītības nodrošināšanā.

 

Ar Invalīdu lietu nacionālās padomes locekļiem tiksies Cēsu pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Mihaļovs, Cēsu pilsētas domes Izglītības nodaļas vadītāja Lolita Kokina un apmeklēto iestāžu vadītāji un speciālisti.

 

Jau plkst. 12.00 padome dodas uz Cēsu speciālās pirmsskolas izglītības iestādi, kura pirmsskolas vecuma bērniem realizē divas pirmsskolas izglītības programmas bērniem gan ar redzes, gan ar runas traucējumiem. Padome apmeklēs arī iestādē izveidoto Izglītības attīstības centru.

 

Plkst. 13.00 Padome apmeklēs Cēsu pašvaldības aģentūru „Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības aģentūru”, kura īsteno pirmsskolas izglītības programmu bērniem ar garīgās un fiziskās attīstības traucējumiem. Aģentūrā paredzēta tikšanās ar aģentūras direktori Ivetu Sietiņsoni un kopīga saruna par Cēsu pašvaldības veikto darbu iekļaujošās izglītības politikas īstenošanā.

 

Vēlāk Invalīdu lietu nacionālā padome izbraukuma sēdē kopīgi ar Cēsu pilsētas domes pārstāvjiem apmeklēs 2006. gadā celto Cēsu 2. pamatskolu, un novērtēs pašvaldības veikumu iekļaujošās izglītības jautājumu risināšanā, tiksies ar skolas direktoru Ojāru Bicānu un pārrunās konceptuālos un praktiskos jautājumus programmas īstenošanā.

 

Plānots, ka Padome apmeklēs arī 2007. gada nogalē celto pašvaldības daudzdzīvokļu sociālo māju, kurā pašvaldība piešķīruši dzīvokļus arī tām ģimenēm, kurās ir bērni ar fiziskās un garīgās attīstības traucējumiem.

 

 

L. Kokina: „Cēsīs vir viena no retajām pilsētām, kurā vairākās izglītības iestādēs ir izveidotas speciālas grupas bērniem, kam nepieciešama īpaša izglītības programma. Savukārt Valsts speciālās izglītības centra direktors Guntis Vasiļevskis izteicis viedokli, ka Cēsīs ir labs piemērs citām pašvaldībām iekļaujošās izglītības īstenošanā.”

 

Padomes sēde organizēta pamatojoties uz februāra beigās notikušo starptautiskā Eiropas un Ziemeļamerikas reģiona konferencē „Iekļaujošā izglītība: no politiskā dialoga līdz saskaņotai rīcībai”, kurā Cēsis prezentēja pašvaldībā īstenoto iekļaujošo izglītības programmu.

 

 

Padomes sastāvu veido 18 padomes locekļi, tai skaitā astoņi ministri: Labklājības ministrs (padomes priekšsēdētājs); Izglītības un zinātnes ministrs; Ekonomikas ministrs; Veselības ministrs; Īpašu uzdevumu ministrs sabiedrības integrācijas lietās; Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs; Bērnu un ģimenes lietu ministrs; Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis; Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas priekšsēdētājs; Valsts Cilvēktiesību biroja direktors; Latvijas Invalīdu biedrības priekšsēdētājs; Latvijas Nedzirdīgo savienības prezidents; Latvijas Neredzīgo biedrības priekšsēdētājs; Latvijas asociācijas "Rūpju bērns" priekšsēdētājs; Invalīdu un viņu draugu apvienības "Apeirons" prezidents; Sabiedrības integrācijas fonda direktors; Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētājs; Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidents.

 

Invalīdu lietu nacionālā padome ir konsultatīva institūcija, kas piedalās invalīdu integrācijas politikas izstrādē un īstenošanā, un veic šādas funkcijas: koordinē un pilnveido valsts, pašvaldību un citu institūciju, kā arī nevalstisko organizāciju, juridisko un fizisko personu darbību invalīdu integrācijas veicināšanā; veicina sabiedrības iesaistīšanos un popularizēt invalīdu integrācijas politiku; veicina ar invalīdu integrācijas politiku saistītu jautājumu iekļaušanu ministriju darba (rīcības) plānos un izstrādā priekšlikumus veiksmīgākai invalīdu integrāciju veicinošo pasākumu īstenošanai, sagatavojot tiesību aktu projektus un politikas plānošanas dokumentus attiecīgajā jomā. 

 

 

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Laura Zauere

Tālr. 4121677; 28645386

laura.zauere@dome.cesis.lv

www.cesis.lv

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv