Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 18.februāris   Vārda dienu svin: Kora, Kintija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 12.marts  


2014.gadā Cēsīs un Vidzemē Eiropas kultūra

11.martā Cēsīs tikās projekta „Cēsis – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” Vidzemes pilsētu projekta koordinatori, lai vienotos par pasākumu koncepciju 2014.gadam.

 

Konkursa „Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” 2.kārtas sagatavošanas grupas vadītājs Juris Žagars Cēsu sadarbības pilsētu koordinatorus iepazīstināja ar plānoto 2014.gada pasākumu koncepciju visās projektā iesaistītajās Vidzemes pilsētās.

 

Koncepcija paredz atspoguļot Latvijas un īpaši Vidzemes kultūru Eiropas kontekstā. „Katrai Vidzemes pilsētai ir jāparāda tas, kas tajā ir visinteresantākais, raksturīgākais un īpašākais. Mums jāatceras, ka mums jāpiedāvā Eiropas kultūra. Pie mums brauks cilvēki, kas vēlēsies baudīt mākslu, mūziku un ieraudzīt ko tādu, kā nav viņu valstīs,” saka J.Žagars. „Lai sasniegtu mērķi un uzvarētu konkursā, mums jāstrādā kā vienai komandai, neaizmirstot, ka uz mums skatīsies kā uz visu reģionu.”

 

Lai 2014.gada programma atspoguļotu Latvijas, Vidzemes un katras tās pilsētas unikālās un raksturīgās vērtības un kultūru, J.Žagars un projekta koordinatore Ilona Asare februārī apmeklēja katru projektā iesaistīto pilsētu un ar to radošajiem cilvēkiem vienojās par iespējamajiem pasākumiem.

 

Jau ziņots, ka Cēsu pilsētas domes deputāti ir apstiprinājuši Cēsu pilsētas dalības konkursā „Eiropas Kultūras galvaspilsēta” 2.kārtas sagatavošanas organizacionālo komiteju un struktūru, kas nosaka Cēsu un Vidzemes pieteikuma sagatavošanas koordinācijas, saskaņošanas un apstiprināšanas kārtību.

 

Struktūra nosaka, ka pieteikuma sagatavošanas procesu vada Cēsu pilsētas dome, kas pirms 2014.gada pasākumu koncepcijas iesniegšanas konkursa žūrijai, to saskaņos ar konsultatīvo padomi jeb Vidzemes pašvaldību vadītājiem.

 

Atbildīgā institūcija par Cēsu un Vidzemes pieteikuma sagatavošanu ir Cēsu Kultūras centrs, kas sagatavojot koncepciju sadarbojas ar Vidzemes pilsētu koordinatoriem, Vidzemes augstskolu, Vidzemes tūrisma asociāciju un plānošanas reģionu, Tūrisma Valsts attīstības aģentūru, Latvijas un Eiropas kultūras profesionāļu grupām un citiem kultūras un mākslas speciālistiem.

 

Vidzemes pilsētas - Valmiera, Alūksne, Valka, Gulbene, Madona, Limbaži un Ainaži ir Cēsu sadarbības partneri, lai veidoti kopīgu Vidzemes kultūras programmu un iegūtu Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu 2014.gadā. Kopējās Vidzemes kultūras programmas sagatavošanai katra pilsēta ir deleģējusi kompetentu pārstāvi, kas koordinēs pasākumu sagatavošanu un norisi savā pilsētā.

 

Līdz 2009.gada 30.jūnijam 2.kārtā izvirzītajām pilsētām jāiesniedz detalizēti izstrādāta kultūras programma 2014.gadam. Savukārt septembrī notiks izstrādātās kultūras koncepcijas prezentēšana un gala rezultāta paziņošana. Otrā kārta būs izšķirošā, lai noteiktu, kura Latvijas pilsēta – Cēsis, Rīga vai Liepāja – 2014.gadā būs Eiropas kultūras galvaspilsēta.

 

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Ieva Karlsberga

Tālr. 64121677; 26469249

ieva.karlsberga@dome.cesis.lv; www.cesis2014.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv