Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.aprīlis   Vārda dienu svin: Vija, Vidaga, Aivija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 12.marts  


Cēsu skolēni ziedo Cēsu dzīvnieku patversmei


Cēsu Valsts ģimnāzijas skolēni un skolotāji ziedojuši 265 latus Cēsu dzīvnieku patversmes uzturēšanai un veterinārajiem pakalpojumiem, bet Cēsu Pilsētas pamatskolas audzēkņi savākuši gardumus, rotaļlietas, pavadiņas un citas patversmes iemītniekiem noderīgas lietas.

 

 

11.marta Cēsu novada domes sēdē deputāti atbalstīja lēmumu par ziedojumu pieņemšanu no Cēsu skolēniem un skolotājiem.   

 

Cēsu Valsts ģimnāzijas skolēni un skolotāji līdzekļus bez mājām palikušo dzīvnieku apstākļu uzlabošanai savākuši katrs ziedojot gan santīmus, gan vairākus latus. „Bērni ziedoja sākot pat no 11 santīmiem, ko atlikuši no vecāku iedotās naudas, kas domāta gardumiem un pusdienām. Tas ir aizkustinoši, paldies bērniem par tādu nesavtību!” pauž Cēsu novada pašvaldības komunālinženiere Anita Bukeja.

 

Savukārt Cēsu Pilsētas pamatskolas audzēkņi savākuši barību un patversmes iemītniekiem noderīgas mantas – kakla siksniņas, rotaļlietas, pavadiņas un citas dzīvnieciņu kopšanai nepieciešamas lietas. Jau vairākkārtēji dzīvnieku apstākļu uzlabošanai līdzekļus ziedojusi kāda Cēsu pensionāre un vairāki citi Cēsu iedzīvotāji.

 

Jāpiezīmē, ka Cēsu skolēni jau iepriekš snieguši atbalstu un turpina rūpēties par jaunu saimnieku atrašanu Cēsu dzīvnieku patversmē nonākušajiem kaķiem un suņiem. Tā, piemēram, Cēsu Valsts ģimnāzijas un Cēsu 1.pamatskolas skolnieces regulāri palīdz izvest pastaigās patversmē nonākušos suņus. Savukārt cēsniece Linda Bērziņa sagatavojusi izplatīšanai plakātu „Palīdzi”, kurā aicina sterilizēt savus mājdzīvniekus un atgādina, ka „Tiem, kuri lūdz visklusāk, tas ir vajadzīgs visvairāk”. Linda savu aicinājumu ir izplatījusi sociālajos medijos un tas uzrunā arī Cēsu mājas lapas lasītājus (skatīt šeit).

 

Pateicoties cēsnieku aktivitātei un rūpēm par patversmes iemītniekiem, informācija par bez mājām palikušajiem dzīvniekiem ir ievietota vairākos sociālajos tīklos un portālos. Cēsnieki paši aktīvi iesaistās jaunu saimnieku meklēšanā, dod padomus no patversmes paņemtu dzīvnieku uzturēšanā un aicina būt atbildīgiem par tiem, ko esam pieradinājuši.

 

Informācija par Cēsu dzīvnieku patversmes darbību, tās iemītniekiem un cēsnieku komentāri lasāmi Cēsu mājas lapā sadaļā Dzīvnieku patversme.

 

Jau ziņots, ka Cēsu dzīvnieku patversmi uztur Cēsu novada pašvaldība, un par patversmes pakalpojumu saņemšanu līgumus noslēgušas arī Pārgaujas un Amatas novadu pašvaldības. Pēdējo mēnešu laikā dzīvnieku patversmes iemītnieku skaits ir būtiski audzis un to aprūpei un veterinārajai palīdzībai nepieciešami arvien vairāk līdzekļi. Pateicoties cēsnieku atbalstam un pašvaldību finansējumam, dzīvnieku patversme turpina darboties un dzīvniekiem tiek nodrošināti atbilstoši apstākļi un veterinārā aprūpe. Visi patversmē nonākušie dzīvnieki tiek potēti un attārpoti, bet kaķenes tiek sterilizētas. Par patversmes iemītniekiem nesavtīgi rūpējas tās saimniece Marika Logina-Pušinska, kura sava darba ikdienu aprakstījusi Cēsu mājas lapā sadaļā Dzīvnieku patversme un informāciju par iemītniekiem pastāvīgi izplata sociālajos medijos.

 

 

Informācija tiem, kas vēlas ziedot Cēsu dzīvnieku patversmei.

Ziedot iespējams iemaksājot līdzekļus Cēsu novada pašvaldības kasē Cēsīs, Raunas ielā 4, 1.stāvā darba dienās - pirmdien, otrdien, ceturtdien no plkst.10.00-12.00 un no plkst.13.00-17.00; trešdien no plkst.10.00-12.00 un no plkst.13.00-18.00; piektdien no plkst.10.00-12.00 un no plkst.13.00-16.00.

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu novada pašvaldības

sabiedrisko attiecību speciāliste

Ieva Karlsberga

Tālrunis 64121677; 26469249

e-pasts ieva.karlsberga[at]dome.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv