Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.aprīlis   Vārda dienu svin: Vija, Vidaga, Aivija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 12.marts  


Cēsīs norisināsies Eiropas Jauniešu Parlamenta reģionālā sesija

No 15.- 17. martam, Cēsu 2.pamatskolā notiks Eiropas Jauniešu Parlamenta(EJP) Latvijas Latgales un Vidzemes reģionālā sesija 2012 (LVRS), kurā piedalīsies 9. līdz 11. klašu skolēni. Sesijas atklāšanas pasākumā dalībniekus uzrunās Cēsu novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Rozenbergs, noslēguma sesijā piedalīsies Cēsu novada pašvaldības izglītības nodaļas vadītāja Lolita Kokina, Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Dita Trapenciere un Cēsu novada pašvaldības  Sociālā dienesta vadītāja Iveta Sietiņsone.

LVRS 2012 būs pēdējā no trim EJP Latvijas reģionālajām sesijām, kurās tiks izvēlēti delegāti 10. Latvijas Nacionālajai konferencei 2012. gada jūlijā. Sesija iepazīstinās latviešu skolēnus ar EJP un tā pamatprincipiem, un dos tiem iespēju angļu valodā apspriest jauniešu iesaistīšanos Eiropas nākotnes veidošanā.

„We are the youth, our dreams - the future, our power - limitless’’ ir šīs sesijas galvenā tēma, kas jauniešus aicina tiekties pēc saviem mērķiem, pilnveidojot sabiedrību un risinot tās problēmas, kā arī apzinoties, ka tieši jaunieši ir Latvijas un pasaules nākotne. Sesija notiks Cēsīs, kas ir ne tikai viena no vecākajām, bet arī latviskākajām pilsētām. Krāšņām dabas ainavām un vēstures liecībām bagāta, tā iemieso intriģējošu senatnes garu un mūsdienīgu pašapziņu.

Sesijā ir paredzēts uzņemt aptuveni 80 delegātus no Latgales un Vidzemes reģiona skolām, kā arī delegātus no citām Eiropas valstīm. Sesijas 3 dienu laikā delegātiem būs iespēja piedalīties EJP sesiju pamatdaļās – komandas saliedēšanā (teambuilding), darbā komitejā (committee work) un Ģenerālajā Asamblejā (General Assembly). Delegāti tiks iedalīti 8 komitejās, kurām katrai būs formulēta kāda konkrēta aktuāla problēma, kurai meklēt risinājumus. Komitejās jaunieši diskutēs par šādām  tēmām:

1.      Izglītības sistēmas nepilnības, kā mainīt tās galveno virzību no iekalšanas uz domāšanas attīstību.

2.      SOPA, ACTA, PIPA – vai šīs programmas ir veiksmīgi interneta pirātisma mazināšanas risinājumi, vai tomēr skarbi cilvēktiesību un personīgās brīvības pārkāpumi.

3.      Ņemot vērā ar jauniešu seksuālo normu liberalizāciju, kā veidot veiksmīgu jauniešu izglītošanu par veselīgu dzimumdzīvi.

4.      Kā Eiropas Savienībā risināt minoritāšu un ar to valodām saistītās problēmas.

5.      Ņemot vērā pastāvošo eiroskepticismu, kā veidot labāku iespaidu un vienotības sajūtu Eiropas jauniešu un sabiedrības starpā.

6.      Paturot prātā to, ka galvenie Arābu Pavasara iniciatori ir jaunā paaudze, kā Eiropas Savienība varētu aktīvāk atbalstīt šādu pilsonisko izpausmju veicināšanu.

7.      Kā piemēru minot Facebook un Zynga īstenoto lietotāju datu izplatīšanu trešajām personām, kā Eiropas Savienība varētu iesaistīties lietotāju datu aizsargāšanā.

8.      Inovācija kā glābiņš no krīzes, kā ES dalībvalstis var stimulēt jauno uzņēmēju darbību.

Komandas saliedēšana palīdzēs jauniešiem justies brīvi un ērti, iepazīt vienam otru, atrast veidu, kā kopīgi risināt neparastas problēmas, kā arī iegūt komandas biedru uzticību. Komitejas darba laikā delegāti diskusiju gaitā veidos rezolūcijas par savu tēmu, cenšoties piedāvāt jaunus un inovatīvus risinājumus problēmām. Ģenerālajā asamblejā komitejas prezentēs savus un vērtēs citu komiteju risinājumus. Notiks arī paralēli pasākumi, tai skaitā EJP sesiju tradicionālais Eirokoncerts, kurā jaunieši varēs  parādīt savus talantus.

 

Latgales un Vidzemes reģionālās sesijas 2012 organizatoru komanda.

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv