Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.jūlijs   Vārda dienu svin: Andžs, Andžejs, Edīte, Esmeralda
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2006.gada 12.aprīlis  


Pasaulē izcilā lautista Andreas Martina koncerts Cēsīs 25.aprīlī

Cēsu Izstāžu namā 25.aprīlī pl.19.00 Introvertās mūzikas festivāla Latvijā „Ar mūziku uz gaismu” ietvaros notiks izcilā lautista Andreas Martina koncerts. Klausītājiem tiks piedāvāta ekskluzīva baroka mūzikas programma lautai: J.S.Baha un viņa skolotāju – D.Bukstehudes un J.J.Frobergera darbi.

 

A. Martins (Andreas Martin) ir viens no pasaulē izcilākajiem lautistiem – Spānijā dzīvojošs vācu izcelsmes mūziķis. Viņš dzimis Frankfurtē pie Mainas (Vācijā), studējis klasisko ģitāras spēli Štutgartes Mūzikas augstskolā un Džuzepes Verdi konservatorijā Milānā, pabeidzis Heidelbergas Universitāti anglosakšu un romāņu valodās, kā arī filozofijā, padziļinājis renesanses laikmeta literatūras un mūzikas zināšanas Bāzeles Schola Cantorum, mācoties pie labākajiem speciālistiem un sadarbojoties ar tādiem mūziķiem kā Emma Kērkbija, Evelina Taba, Entonijs Rūlijs, Naidžels Norts. Tagad A. Martins kā solists koncertē visā pasaulē, piedalās TV un radio ierakstos (SWR2 un BBC3), ar lekciju un koncertcikliem uzstājas Bāzeles Schola Cantorum. 2004. gadā A.Martina CD „Baha skaņdarbi lautai” ieguva augstāko Goldberg Magazine 5 zvaigžņu novērtējumu.

 

Introvertās mūzikas festivālam mākslinieku ieteica pazīstamais franču muzikologs Žils Kantegrels (Gilles Cantegrel): „Kā speciālists Baha daiļrades jomā, es varu apgalvot, ka katrs A.Martina koncerts ir bijis muzikāls un emocionāls notikums – tas ir vairāk nekā perfektas tehniskas spējas, viņa neparasto talantu varētu raksturot kā apbrīnojamu jutīguma un inteliģences kombināciju. Bet visfascinējošākā ir viņa spēles iekšupvērstība, kas atklājas reizē lirismā un garīgumā”.

 

Introvertās mūzikas festivāls „Per musicam ad lucem” (latīņu valodā: „Ar mūziku uz gaismu”) Latvijas kultūrvidē veido īpašu, savdabīgu nišu, un katru gadu vairākās mūzikas programmās piedāvā augstvērtīgu profesionālu mākslu, apvienojot dažādu žanru un stilu mūziku un mākslas veidus. Festivālu raksturo īpaša skaņu telpa, kas sniedz patvērumu no ikdienas steigas, trokšņiem un stresa, kur var izjust mieru, harmoniju un garīgi līdzsvaroties. Festivāla ideja ir ļoti augstu novērtēta starptautiskā mūzikas apritē, un jāatzīst, ka Introvertās mūzikas festivāls ir vienīgais Latvijā un pasaulē.

Biļešu cenas: Ls 2/ Ls1

Festivālu organizē
Sandra Zandberga, festivāla idejas autore un direktore
Mūzikas un mākslas atbalsta fonds (MMAF)
Krišjāņa Barona iela 37 – 5, Rīga, Latvija,
Tālr. 29470881; 7310161; e-pasts: intromusic@gmail.comAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv