Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 22.februāris   Vārda dienu svin: Ārija, Rigonda, Adrians
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 12.maijs  


„Uplandos” būs koka skatuve

Cēsu rajona jaunieši piedalās projektā „Idejas uz skatuves”, kura ietvaros tiks uzbūvēta koka skatuve.

 

Projekta galvenā ideja ir iesaistīt jauniešus kultūras procesos Cēsu rajonā. Ir izveidota darba grupa un šobrīd risinās plānošanas process, kam sekos pati koka konstrukcijas būvniecība. Plānots, ka skatuve būs gatava jūnija beigās.

 

 „Mēs gribējām, lai jauni cilvēki paši veido tādus kultūras pasākumus, kas šķiet tieši viņiem interesanti un saistoši, nevis tikai patērē jau gatavus kultūras produktus. Jau iepriekš, realizējot neformālās izglītības projektus, secinājām, ka jauni cilvēki grib aktīvi piedalīties un organizēt kultūras dzīvi savā rajonā, taču viņiem pietrūkst vai nu drosmes vai zināšanu. Tā radās ideja par projektu, kurā tiktu radītas gan tehniskās iespējas, gan idejiskā bāze jauniešu vēlmju realizācijai,” stāsta viena no idejas autorēm Kristīne Mihaļova. „Galvenais jau nav pati skatuve, tas ir tikai līdzeklis, kā motivēt jauniešus un radīt viņos piederības sajūtu Cēsu rajonam. Turklāt uzskatu, ka tad, ja skatuve būs pašu rokām veidota, jaunieši to vairāk novērtēs un gribēs efektīvi izmantot,” turpina Lauris Sildniks.

 

„Uplandi” par piemērotāko vietu izvēlēti, jo šeit ik vasaru notiek Mūzikas un sporta festivāls „Fonofest”, kas ir piemērs tam, kā nelielas jauniešu grupas iniciatīva pārvērtusies teju vai par visas Vidzemes centrālo vasaras festivālu jauniem cilvēkiem. Jau otro gadu šeit norisināsies arī jauniešu, uzņēmēju un pašvaldības darbinieku sporta spēles. Turklāt „Uplandi” atrodas Drabešu pagastā, Amatas novadā, kas ļauj nozīmīgas aktivitātes novirzīt uz rajonu, tādejādi apliecinot, ka labu pasākumu iespējams noorganizēt arī ārpus pilsētas.

 

Projektu „Idejas uz skatuves” realizē Biedrība „Output”. To finansē Valsts Kultūrkapitāla fonds.

 

Informācijai:

 

Kristīne Mihaļova

/”Idejas uz skatuves” projekta vadītāja/

00 371 2 6549511, mihalova_kristine@yahoo.comAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv