Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 2.jūlijs   Vārda dienu svin: Lauma, Ilvars, Halina
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 12.maijs  


Muzeju nakts 16.maijā

Ceļotāju Apsolītā zeme – Cēsis!

Cēsīs Muzeju nakti šogad plkst.21.00 Pils laukumā atklās 15.gs franču bruņinieks un ceļotājs Žilbērs di Lanuā, neatkārtojams dēkainis un mīlētājs, iepazīstinot ar vakara programmu un dažādu laikmetu ceļošanas tērpu, aksesuāru un transporta līdzekļu parādi. Tai sekos pilsētas seno petrolejas lukturu iededzināšanas ceremonija Baznīcas laukumā un vārtus vērs Pils dārzs, ļaujot ikvienam baudīt īpašo Muzeju nakts gaisotni.

Muzeju nakts programmā kustības, skaņas un gaismas ceļojums divās izrādēs ”Vīzija par karali Līru” un „Baltās dāmas stāsts viduslaiku pilī”, filma par ceļojumu uz Laimīgo zemi „Sprīdītis” un virtuāli digitālā izstāde ”Ceļotāju Apsolītā zeme – Cēsis”. Apkārtnes gruntīgākie šefpavāri aizvedīs gardēžus „ceļojumā” gadsimtiem senā pagātnē, ļaujot nobaudīt Rietumeiropas 12.gs. un Latvijas 16.gs. kulinārijas brīnumus. Apmeklētājiem būs iespēja piedalīties Viduslaiku spēlēs, kā arī par samaksu apmeklēt Viduslaiku pili lukturu gaismā.

Apmeklētājiem atvērts Cēsu Jaunās pils Lademahera tornis un jaunatvērtais Apmeklētāju centrs. Apskatāmas izstādes „Cēsu Jaunā pils: vēsture, izpēte, atjaunošana”, „Cēsu alus” vēsture un ieguldījums pilsētas attīstībā”, „No dziesmas līdz nacionālai valstij”. Atvērta arī Seno rotu kalve, aicinot uz sezonas atklāšanu. Cēsu Izstāžu namā izstāde „Medību trofejas” un ragu mūzika, rotaļlietu izstāde un keramiķa, Latvija Mākslas akadēmijas docenta Aināra Rimicāna personālizstāde ''Kruīzs II''.

Visas nakts garumā maksas ekskursijas ar restaurēto padomju laika autobusu, tautā saukto „Pīli” pilsoņa pirmrindnieka pavadībā pa Cēsu padomju mantojuma vietām.

Pasākumi notiks ne tikai Pils dārzā, bet arī pilsētā un apkārtnē. Atvērtas mākslas galerijas „Vecpilsēta” un „Dūja”, Zvaigznes grāmatu nams, kafejnīcā „Gourmands” izstāde no Cēsu Vēstures un mākslas muzeja krājuma „Izkārtnes un ceļazīmes”, bet viesu nams „Kārļamuiža” Kārļos aicina uz tango deju vakaru.

 

Alus degustācija

Cēsu Jaunajā pilī kopš pils atklāšanas darbojas ekspozīcija „Cēsu alus vēsture un ieguldījums pilsētas attīstībā”. Lai pilnvērtīgi iepazītos ar alus ekspozīcijas sniegumu, Muzeju naktī 16. maijā Cēsu pils dārzā AS „Cēsu alus” rīko degustāciju.
Visas nakts garumā Muzeju nakts apmeklētājiem būs iespējams nobaudīt Cēsu alus jaunāko produkciju:
Cēsu Premium Pinte – Cēsu alus vadošā alus šķirne Cēsu Premium jaunā, Latvijas alus tirgū vēl nebijušā pintes tilpuma izmērā. Vai zinājāt, ka latviešiem šāds tilpuma mērs nav svešs, jo tieši tik lielu dzēriena kausu mūsu senči dēvēja par pusstopu? 

Gaišais alus ar karameles aromātu Mītava, kas tapis radošā kopprojektā ar Latvijā populāro grupu „Prāta vētra”

Alus kokteilis Beershake:
„Beershake” beer + cola piemīt unisex garša, kas nozīmē, ka tā patīk gan vīriešiem, gan sievietēm.
„Beershake” beer + tequila & lemon ir atspirdzinošs un eksotisks kokteilis, kura izcelsme meklējama Meksikā.

Dabīgi raudzētais Ulmaņlaiku kvass, kas apvieno sevī patīkamu rudzu maizes garšu un izcilu kvalitāti. Kvasu jau vienpadsmit gadsimtus  uzskata par vienu no veselīgākajiem dzērieniem.

 

Informāciju sagatavoja

Ieva Malceniece

Vidzemes Vēstures un Tūrisma centra

Attīstības un komunikācijas nodaļas vadītāja

Tālr. 64127755, mob. tālr. 26542116

e-pasts: ieva.malceniece@cesis.lv Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv