Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.aprīlis   Vārda dienu svin: Vija, Vidaga, Aivija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 12.maijs  


Cēsis prezentēs starptautiskā konferencē Sanktpēterburgā

Cēsu Vēstures un mākslas muzeja galvenais speciālists zinātniski pētnieciskajā darbā Dr. hist. Tālis Pumpuriņš uzaicināts piedalīties starptautiskā konferencē „Muzeoloģija – muzejniecība XXI gadsimtā: Vēsture - teorija - prakse”, kas notiks Sanktpēterburgā (Krievijā) no 2010. gada 19. līdz 21. maijam. Paredzēts, ka konferencē, ko organizē Sanktpēterburgas Valsts universitātes Vēstures fakultāte un T. Masarika Universitātes (Brno, Čehija) Filozofijas fakultātes Muzeoloģijas un pasaules mantojuma UNESCO katedra, piedalīsies 15 valstu speciālisti (Armēnija, Azerbaidžāna, Baltkrievija, Bulgārija, Čehija, Grieķija, Indija, Kanāda, Krievija, Latvija, Lielbritānija, Moldova, Slovēnija, Spānija, Ukraina) ar vairāk nekā 150 referātiem. Konference norisināsies vairākās tematiskās sekcijās. Šajā muzejnieku forumā līdztekus daudzajiem ārvalstu muzejiem, kupli būs pārstāvēti arī plašās Krievijas dažādu reģionu muzeji, kas dalībniekiem ļaus iepazīt ne tikai galvaspilsētu muzeju sasniegumus un problēmas. Konference norisināsies gan Sanktpēterburgas universitātē, gan Ermitāžā, gan Krievu muzejā, gan Artilērijas, inženieru un sakaru karaspēka kara vēstures muzejā un vēl citos muzejos. T. Pumpuriņš uzaicināts nolasīt konferencē referātu „Muzeja ekspozīcijas „Cēsis – Latvijas vēstures simbols” izveides iespējas un problēmas”. Tā ir arī iespēja Krievijas un ārvalstu inteliģences aprindās popularizēt Cēsis kā nozīmīgu Latvijas kultūras un tūrisma centru.

     Bez tam T.Pumpuriņam paredzēts Sanktpēterburgā turpināt Cēsu vēstures materiālu apzināšanas darbu, kas saistās ar muzeja ekspozīcijas un izstāžu izveidi.


Informāciju sagatavoja:
Ieva Malceniece
Cēsu Kultūras sun Tūrisma centrs
T: 64121815

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv