Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 6.aprīlis   Vārda dienu svin: Dzinta, Zinta, Vīlips, Filips
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 12.maijs  


Diskusija par taksometru tarifiem Cēsīs

Lai pēc iespējas objektīvi un vispusīgi lemtu par Cēsu taksometru vadītāju lūgumu mainīt tarifu par braucienu pilsētas robežās, Cēsu novada pašvaldība aicina iedzīvotājus iesaistīties diskusijā par taksometru tarifa apjomu.

 

Cēsu novada pašvaldība saņēmusi vēstuli no vairāk kā 20 Cēsu novadā reģistrētajiem taksometra pakalpojumu sniedzējiem, kur kā vienu no punktiem min lūgumu mainīt līdzšinējo taksometru tarifu.

 

Vēstuli parakstījuši 29 Cēsu taksometru šoferi, kuri lūdz izskatīt un rast iespēju veikt izmaiņas Cēsu novada saistošajos noteikumos, proti, mainīt braukšanas maksu pilsētas robežās, nosakot, ka tarifam līdz 3 km braucienam pa pilsētu bez pieturvietām jābūt Ls 2. Spēkā esošie saistošie noteikumi nenosaka konkrētu attālumu, bet gan norāda, ka braukšanas tarifs neatkarīgi no kilometru skaita pilsētas robežās bez pieturvietām ir 2 lati.

 

Līdz šim šis jautājums jau ticis diskutēts laikrakstā „Druva”, kur iedzīvotāji bija neizpratnē par tarifa apjoma maiņu pilsētas robežās. Arī taksometru vadītāji vēstulē savu lūgumu pamato ar domstarpību novēršanu ar pasažieriem.

 

Pašvaldības saistošie noteikumi Nr. 28 „Pasažieru pārvadājumi ar vieglajiem taksometriem” nosaka, ka  braukšanas dienas tarifs taksometrā (no 6.00-21.00) ir  Ls 0,40 (t.sk. PVN) par vienu kilometru, bet braukšanas nakts tarifs taksometrā (no 21.00-6.00) ir Ls 0,50 (t.sk. PVN) par vienu kilometru. Savukārt taksometra stāvēšana (gaidīšana) maršruta laikā ir Ls 5,00 (t.sk PVN) par vienu stundu. Pilsētas tarifs (no viena punkta līdz otram Cēsu pilsētas administratīvajās robežās bez pieturām) ir  Ls 2.00 (divi lati).

 

Jāpiezīmē, ka vēstuli pašvaldībai parakstījuši individuālie komersanti, bet ne taksometru pārvadājumu firmas. Cēsīs pašlaik darbojas ap 80 taksometru pārvadātāji.

 

Gan tarifa jautājumu, gan citus taksometru vadītāju vēstulē minētos jautājumus Cēsu novada deputāti diskutēs domes Tautsaimniecības komitejā 20.maijā un Finanšu komitejā 27.maijā. Uz komiteju sēdēm tiek aicināti arī vēstules autori un citi interesenti.

 

Lai tiktu ņemts vērā arī taksometru pakalpojumu saņēmēju viedoklis, Cēsu novada pašvaldība aicina iedzīvotājus iesaistīties diskusijā par tarifa jautājumu un izteikt savu viedokli komentāru daļā zem šīs ziņas vai izsakot viedokli šeit, vai zvanot uz pašvaldību pa tālruni 64161800.

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv