Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 10.jūlijs   Vārda dienu svin: Lija, Olīvija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 12.jūnijs  


Ceļojošā izstāde „Eiropas Sociālā fonda projektu parāde” uzsāk otro tūri pa Latviju

Atzīmējot Eiropas Sociālā fonda (ESF) 50. gadadienu un 3 gadu darbību Latvijā, tiek uzsākta fonda veikumam Latvijā veltītās ceļojošās izstādes „Eiropas Sociālā fonda projektu parāde” otrā tūre. No 26.maija līdz 13.jūnijam izstāde būs apskatāma Jēkabpilī, Līvānos, Daugavpilī, Vecumniekos, Tukumā, Kandavā, Talsos, Kuldīgā, Saldū, Rūjienā, Valmierā, Cēsīs un Siguldā.

 

No 30.jūnija līdz 4.jūlijam izstāde viesosies Eiropas Komisijā Briselē.

 

„Ņemot vērā izstādes apmeklētāju lielo atsaucību un interesi janvārī un februārī, organizējam atkārtotu ekspozīcijas PARĀDI Latvijas pilsētās. Izstādes motīvs ir STĀSTS un CILVĒKS, kurš šo stāstu stāsta. Tādejādi satiekoties daudziem stāstiem un pieredzēm par ESF projektiem, veidojas stāstu parāde – ESF projektu parāde. Un šis ir izrādījies visefektīvākais pasniegšanas veids, lai uzrunātu un iepazīstinātu Latvijas iedzīvotājus ar fonda sniegtajām iespējām nodarbinātības, izglītības un sociālās iekļaušanas jomā, kā arī veicinātu līdz šim neaktīvo mērķa grupu iesaistīšanos sociālā fonda projektu sagatavošanā un īstenošanā. Mēs arī ļoti lepojamies par uzaicinājumu uzrunāt publiku arī Eiropas Komisijā Briselē,” norāda īpašu uzdevumu ministrs Eiropas Savienības finanšu pārvaldes lietās Normunds Broks, paužot cerību, ka izstāde turpinās būt satikšanās vieta jau esošajiem fonda labuma guvējiem, kā arī tiem, kas par tādiem tikai kļūs.

 

Izstādes stendi ir cilvēku figūras, uz kurām izvietoti gan drukāti, gan video un audio formātā ierakstīti Latvijas cilvēku stāsti, radot dokumentālu interviju sēriju par pieredzi, kas radusies, izmantojot ESF piedāvātās iespējas. Izstādes moto ir Jāņa Jaunsudrabiņa vārdi „Nav uz zemes tiks tumšas vietas, kur nedzimtu kāda gaiša doma”. Katrs no cilvēkiem ekspozīcijā stāsta par savu uzdrīkstēšanos, sasniegumiem un izjūtām pirms un pēc ESF piedāvāto iespēju izmantošanas. Katrā reģionā atlasīti konkrētā reģiona projektu piemēri, tādejādi katra plānošanas reģiona iedzīvotāji var iepazīties ar savu aktīvāko novadnieku gūto pieredzi Eiropas Sociālā fonda projektu īstenošanā.

 

Uz stendiem izvietota arī informācija, kā iespējams saņemt finansējumu, un kādas prioritātes, pasākumus un aktivitātes ESF atbalstīs 2007.-2013. gada plānošanas periodā, ieguldot 380 miljonus latu.

 

ES fondu vadošā iestāde - Finanšu ministrija - izstādi organizē sadarbībā ar Labklājības ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Ekonomikas ministriju, Sociālo pakalpojumu pārvaldi, Valsts izglītības attīstības aģentūru, Sabiedrības integrācijas fondu, Nodarbinātības valsts aģentūru un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru.

 

Izstādes norise no pulksten 12:00 līdz 19:00:

26.maijs, Jēkabpils, Jēkabpils vēstures muzejs, Rīgas iela 216 b

27.maijs, Līvāni, tirdzniecības centrs "Elvi", Domes iela 4

28. un 29.maijs, Daugavpils, Latviešu kultūras centrs, Rīgas iela 22 a

30.maijs, Vecumnieki, Vecumnieku Iniciatīvu un aktivitāšu centrs, Rīgas iela 29a

2.jūnijs, Tukums, Tukuma Ledus halle, Stadiona iela 3

3.jūnijs, Kandava, Kandavas sporta halle, Skolas ielā 10

4.jūnijs, Talsi, Talsu tautas nams, Lielā iela 19/21

5.jūnijs, Kuldīga, Kuldīgas sporta centrs, Piltenes iela 25

6.jūnijs, Saldus, Saldus Tūrisma informācijas centrs, Striķu iela 3

9.jūnijs, Rūjiena, Rūjienas kultūras nams, Upes iela 9

10.un 11.jūnijs Valmiera, Valmieras bibliotēka, Cēsu iela 4

12.jūnijs, Cēsis, Cēsu pilsētas dome, Raunas iela 4

13.jūnijs, Sigulda, Siguldas pilsētas kultūras nams, Pils iela 10

 

ESF aktivitātēm iespējams sekot līdzi mājas lapā www.esfondi.lv.

 

Papildus informācija:

Marta Romanova, izstādes koordinatore, aģentūra „Eko Media”, tālr. 67804032, mob. 26475178, marta@ekomedia.lv

 

Lita Kokale, Finanšu ministrijas ES fondu departamenta Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja, tālr. 7083880, mob. 26469946; lita.kokale@fm.gov.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv