Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 3.aprīlis   Vārda dienu svin: Daira, Dairis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 12.jūnijs  


Cēsu Kultūras centra KULTŪRZIŅAS

Cēsnieki pasaulē

 

Cēsnieka Rituma Ivanova glezna „Framme 05” no „Erotiska Filma” pārdoti „Sotheby’s” izsolē par 10 000 britu mārciņām.

 

Pirmo reizi Latvijas mākslas vēsturē, laikmetīgās mākslas autoru darbi tiek ievietoti un izsolīti pasaulslavenā mākslas darbu izstādē/izsolē „Sotheby’s” Londonā. „Sotheby’s” rīkotās izsoles ir pasaules mākslas kolekcionāru, uzņēmēju un pētnieku uzmanības centrā, tiek izdoti arī izsoļu katalogi, kurus saņem starptautiskie mākslas kolekcionāri un pētnieki, un jūnija Londonas „Sotheby's" katalogā ir publicēti arī Līgas Purmales un Rituma Ivanova darbi no „Rīgas Galerijas" kolekcijas.

Ritums Ivanovs ir dzimis Cēsīs un gleznošanas pamatus apguvis Cēsu pilsētas Mākslas skolā, šobrīd arī Cēsnieku kluba biedrs.

Rituma Ivanova darbu izpētes centrālā tēma ir cilvēka emocijas un dažādi emocionālie stāvokļi. Viņa tēli ir gan reāli mākslinieka dzīves dalībnieki, gan fotogrāfiski prototipi no jau eksistējošiem iespieddarbiem – mākslas vēstures grāmatām, šovindustrijas reklāmas fotogrāfijām un erotiskajiem žurnāliem.

 

 

Cēsu Kultūras centra bērnu un jauniešu deju kolektīvs „Randiņš” 24.jūnijā dosies uz Bulgāriju, lai piedalītos festivālā „Zelta smiltis 2009”.

 

Kā pastāstīja kolektīva vadītāja Sandra Jonaite: „ Šis festivāls interesants ar to, ka dalībniekiem būs iespēja klātienē apgūt bulgāru tautas deju soļus, tiks organizēta apmācības stunda dejotājiem”. Jau ziņots, ka šogad deju kolektīvs „Randiņš” atzīmēja savu 10 gadu jubileju ar jaunu deju uzvedumu „Maija un Paija”. Kolektīvā šobrīd dejo aptuveni 130 dalībnieki.

 

Cēsnieki Latvijā

 

20.jūnijā, Melngaiļa svētkos Limbažu rajona Vidrižos, piedalīsies arī Cēsu Kultūras centra kori.

 

Plkst.12.00 Lēdurgas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā – Garīgās mūzikas koncerts, kurā piedalīsies „Cēsu Pils koris”, diriģente Marika Austruma un Liepupes pagasta jauktais koris „Pernigele”, diriģente Arta Zunde.

Savukārt vakarā, plkst.20.00 svētkus noslēgs dižkoncerts „Birzīs i norās”, koncertā dziedās arī Cēsu Kultūras centra kori „Wenden”, „Beverīna”, „Vidzeme” un „Cēsu Pils koris”.

 20.jūnijā Limbažu rajona Vidrižu pagasta „Melngaiļos” ,komponista, publicista, sabiedriska darbinieka, politiķa un šaha lielmeistara Emīļa Melngaiļa Mūzikas svētki notiek atzīmējot viņa 135. dzīves gadskārtu.

Svētkus organizē Nemateriālā kultūras mantojuma valsts aģentūra, Limbažu rajona padome un Vidrižu pagasta padome. Turpinot svētku rīkošanas tradīcijas, E. Melngaiļa mūzikas svētkus organizē ik pēc pieciem gadiem.

 

27. jūnijā Kurzemes novada Deju svētkos Ventspilī, no Vidzemes sveicienus vedīs arī Cēsu Kultūras centra deju kolektīvi „Raitais solis”, „Saulgrieži”, „Dzirnas” un Vaives deju kolektīvs.

Svētkus organizē Ventspils pilsētas Kultūras centrs sadarbībā ar Jūrmalas pilsētas, Tukuma, Talsu, Kuldīgas, Ventspils, Liepājas, Saldus pilsētu un rajonu pašvaldībām, taču savu metodisko atbalstu sniedz Nemateriālā kultūras mantojuma V/A.

Šobrīd svētkiem gatavojas 92 Kurzemes novada un 17 viesu deju kolektīvi no Rīgas, Jelgavas, Ogres, Cēsu, Bauskas, pilsētām un rajoniem.

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras centra

Sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste

Tālr. 64122431

Mob. tālr. 29293195

E – pasts: daiga@kulturcentrs.lv

www.kulturcentrs.lv

 

 

 

 

 

 

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv