Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 6.aprīlis   Vārda dienu svin: Dzinta, Zinta, Vīlips, Filips
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 12.jūlijs  


Cēsnieki var iesaistīties aptaujā par diskriminācijas gadījumiem

 Tiesībsarga birojs sadarbībā ar Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatni Velotūres “Ieminies par iecietību 2010” ietvaros apkopos iedzīvotāju iesniegumus par dažādiem diskriminācijas gadījumiem. Iesniegumus pieņems elektroniski, kā arī speciāli izveidotā pastkastē septiņās pilsētās, kurās paredzētas galvenās velotūres pieturvietas laikā no 24.jūlija līdz 1.augustam, un Latvijas Sarkanā Krusta birojos Saldū, Jelgavā, Rīgā, Cēsīs, Ogrē, Aizkrauklē un Rēzeknē.

 

Lai veicinātu iecietību sabiedrībā un nepieļautu tiesiskās apziņas mazināšanos, kad tiek pieļauti diskriminācijas gadījumi, svarīga ir aktīva sabiedrības līdzdalība savu tiesību aizsargāšanā. Ar iesniegumu palīdzību aicināsim atklāt tās situācijas, kurās iedzīvotāji tikuši diskriminēti rases, nacionālās vai etniskās piederības, dzimuma, seksuālās orientācijas, sociālās izcelsmes, mantiskā vai ģimenes stāvokļa, veselības stāvokļa, vecuma, reliģiskās piederības, politiskās vai citas pārliecības dēļ, bet par šiem gadījumiem nav vērsušies tiesā vai citās tiesību sargājošās iestādēs.

 

Pēc Velotūres - š.g. 3.augustā- īpašā pastkaste ar iesniegumiem tiks nogādāta Tiesībsargam. Pēc iesniegumos norādītās informācijas izvērtēšanas, tiks sniegta atbilde vai iespējama pārkāpuma gadījumā pieņemts lēmums par pārbaudes lietas ierosināšanu. Pārbaudes lietas ietvaros pirmstiesas ceļā tiks panākts mierizlīgums, vai sniegts ieteikums ar rekomendējošu spēku.

 

2009. gada Eirobarometra dati norāda, ka Latvijā 67% iedzīvotāji uzskata, ka vecums ir viens no galvenajiem diskriminācijas iemesliem, tam seko invaliditāte (64%) un diskriminācija pēc seksuālās orientācijas (40%). Lai informētu iedzīvotājus par viņu tiesībām, palielinātu izpratni par daudzveidīgas sabiedrības priekšrocībām darba vidē 27 Eiropas valstīs un 23 valodās tiek īstenota Eiropas Komisijas kampaņa „Par dažādību. Pret diskrimināciju”. Šīs kampaņas ietvaros tiek atbalstīta arī Velotūre “Ieminies par iecietību 2010”, kura notiks no 24. jūlija līdz 1. augustam ar mērķi rosināt savstarpējo toleranci. Velotūrē var pieteikties, aizpildot anketu www.lskj.lv mājas lapā.

 

Velotūres publisko pasākumu laikā pilsētās būs iespējams konsultēties ar Tiesībsarga biroja juristu, taču iesniegumus darba dienās var aizpildīt Tiesībsarga birojā Rīgā, Baznīcas ielā 25 vai arī rakstīt uz tiesibsargs@tiesibsargs.lv, lai saņemtu iesnieguma formu elektroniski. Iesnieguma formu iespējams atrast arī www.lskj.lv un www.redcross.lv mājas lapās. Pēc elektroniska iesnieguma aizpildīšanas, iesniegumus jāsūta uz tiesibsargs@tiesibsargs.lv vai arī youth@redcross.lv.

 

Velotūres laikā iesnieguma anketas varēs aizpildīt:

 

CĒSĪS:

- Sarkanā Krusta telpās Raunas ielā 4, 107 kab. (tel. 64120782)

- Cēsu novada pašvaldība, Iedzīvotāju apkalpošanas centrs, Bērzaines iela 5

vai 27. jūlijā Rožu laukumā;

Tiesībsarga birojs

Baznīcas iela 25,

Tel. 67686768, www.tiesibsargs.lv

e-pasts: tiesibsargs@tiesibsargs.lv

Agnija Jankovska

LSKJ vadītāja
Tel. 67336653, www.lskj.lv

 e-pasts: agnija.jankovska@redcross.lv

 

Iesniedz rakstu par diskrimināciju līdz 17.09.2010 un vinnē 5000 EUR http://journalistaward.stop-discrimination.info/

Veidlapa sūdzības iesniegšanai šeit


Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv