Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 4.aprīlis   Vārda dienu svin: Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 12.jūlijs  


Cēsīs iegādāta moderna tehnika pilsētas kopšanai

Otrdien, 12.jūlijā Cēsu novada pašvaldība saņēma vērtīgu pasūtījumu, Somijas firmas „Avant”  traktorus un agregātus. Tehnika paredzēta pilsētas ietvju un citu teritoriju kopšanai un tīrīšanai.

  Pavasarī Cēsu novada pašvaldība izsludināja konkursu par komunālās tehnikas piegādi un tajā uzvarēja individuālais uzņēmums „Eduards” no Tukuma. Uzņēmums piegādāja divus traktorus un agregātus – tīrāmās slotas, lapu un gružu savācēju, piekabi, sniega lāpstas, pļaušanas agregātu, sniega pūtēju, pacēlāju. Modernā tehnika izmaksāja nepilnus 100 tūkstošus latu.

  Kā pastāstīja Cēsu novada pašvaldības izpilddirektors Andris Mihaļovs, no ieceres līdz tehnikas saņemšanai pagājis gandrīz gads. „Jau pagājušajā gadā bija skaidrs, ka stipendiātu darbs pilsētas kopšanā nav efektīvs un iedzīvotāji bija pamatoti neapmierināti, īpaši ar ietvju tīrīšanu ziemā. Tāpēc ar Komunālās nodaļas speciālistiem nonācām pie secinājuma, ka nepieciešams iegādāties multifunkcionālus traktorus, ar kuriem ātri un kvalitatīvi varētu tīrīt ietves, pļaut, izvest gružus. Domes deputāti šo ieceri atbalstīja un iedzīvotāji jau drīz varēs novērtēt rezultātu. Kā zināms, stipendiātu sociālā programma šogad noslēdzas un drīz pašvaldības steidzami meklēs risinājumus. Manuprāt, šādu traktoru iegāde ir racionālākais risinājums,” atzina A. Mihaļovs. 

  „Avant” traktori ir pieprasīti dažādās tautsaimniecības nozarēs, Cēsu pašvaldība ir pirmā Latvijā, kas šo tehniku iegādājas ielu un ietvju kopšanai. Traktori ir viegli vadāmi ar augstu manevrēt spēju, lai arī nelieli, pietiekoši jaudīgi ar komfortablām kabīnēm vadītājiem. Jaunā tehnika uzticēta Normundam Petakam un Aivaram Kozakam, kas ir izgājuši apmācību kursu IU „Eduards” speciālistu vadībā. Kā pastāstīja Komunālās nodaļas komunālinženieris Didzis Ozoliņš, primārais uzdevums būs ietvju tīrīšana un teritoriju appļaušana un kopšana, ja tas veiksies raiti, ar šiem traktoriem var veikt arī daudz citus darbus, jo agregātu klāsts, ko šie traktori var darbināt, ir ļoti liels.

Attēlā: Novērtēt jauno novada pašvaldības komunālo tehniku, bija ieradusies arī jauno ekspertu komanda.

 

Informāciju sagatavoja:

Andris Vanadziņš

Cēsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciālistsAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv