Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 2.aprīlis   Vārda dienu svin: Imgarde, Irmgarde
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 12.jūlijs  


Tautas vērtes kopas „Dzieti” jaunā mūzikas albuma „SAULES DZIESMAS” prezentācija 21.jūlijā

Tautas vērtes kopa “Dzieti“ savas darbības 30 gados ir ieguvusi plašu atpazīstamību ne vien Cēsīs un novadā, bet visā Vidzemes reģionā un aiz tā robežām. „Dzietu” aizvadītais 30 gadu aktīvas muzicēšanas periods ir svarīgs brīdis, lai atskatītos uz tautas vērtes kopas daiļradi un parūpētos par uzkrāto vērtību tālāku izplatīšanu arī ārpus Cēsu novada robežām.

Tautas vērtes kopas nosaukums „Dzieti” - jaunie dzinumi jeb atvases saistās ar uzziedēšanu, rašanos-dzimšanu, izcelšanos un labi sabalsojas ar vārdu „dziedāt”. Jaunā mūzikas albuma filosofiskā koncepcija savukārt ir cieši saistīta ar Sauli – dienas zvaigzni, kas kosmogoniskajā simbolikā atrodas kosmosa centrā. Saules un mūža rituma maiņu „Dzieti” ir ietvēruši 19 dziesmās, kas nu tiek nodotas klausītāju vērtējumam.

Dziesmu muzikālās apdares veidojusi kopas vadītāja Dace Balode, bet balsis kopīgā skanējumā ar tradicionālajiem mūzikas instrumentiem – dūdām, stabuli, kokli, arī vijoli, ģitāru, čellu un sitamiem instrumentiem apvienojuši 10 kopas dalībnieki – Audris Balodis, Elga Broka, Imants Ozoliņš, Laura Dzelzkalēja, Ieva Dzalbe, Anna Rakule, Dārta un Daina Narkevičas, Didzis Romanovskis un Silards Zigats.

Jaunais dziesmu krājums sniegs ne tikai emocionālu baudījumu un tuvību latviskai kultūrai, bet arī kalpos kā izglītojošs materiāls latviešu folkloras izziņai un tajās ietverto vērtību popularizēšanai mūsdienu sabiedrībā. Albuma izveide balstīta uz ilgstošu darbu tautas muzikālo vērtību izpētē un muzikālā interpretācijā, veidojot jaunas apdares aizvadītajā gadsimtā Cēsu apriņķī pierakstītajām latviešu tautas dziesmām.

„Saules dziesmu” albuma skanīgā prezentācija norisināsies 21.jūlijā plkst.15:00 senajā vendu pilskalnā – Riekstu kalnā Cēsīs. Lietus gadījumā koncerts notiks Cēsu Jaunās pils velvju zālē.

Albums izdots ar Vidzemes plānošanas reģiona, Valsts Kultūrkapitāla fonda un Cēsu novada pašvaldības atbalstu.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Asare
Cēsu Kultūras un Tūrisma centra
projektu vadītāja
Tel 64127755, 27878275
E-pasts: ilona.asare@cesis.lv
www.cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv