Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 6.jūlijs   Vārda dienu svin: Anrijs, Arkādijs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 12.augusts  


Ahimas viesi atzinīgi novērtē Cēsu attīstību

No 7. līdz 12.augustam Cēsīs viesojās Cēsu sadraudzības pilsētas Ahimas (Vācija) delegācija astoņu cilvēku sastāvā. Delegācija Cēsīs uzturējās sešas dienas, kuru laikā izzināja Cēsu pieredzi izglītības, kultūras un sociālajā sfērā. 

 

Pirmajā vizītes dienā Cēsu pilsētas domē ar viesiem tikās Cēsu pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Mihaļovs, Izglītības nodaļas vadītāja Lolita Kokina un citi pašvaldības darbinieki. Viesus iepazīstināja ar pilsētas attīstību un galvenajām aktualitātēm izglītības, sociālajā, kultūras un citās pilsētas attīstības jomās.

 

Delegācijas sastāvā ir divu laikrakstu redaktori un pašvaldības darbinieki kultūras un izglītības jomā.

 

Vizītes otrajā dienā viesi iepazinās ar Cēsu vēsturi, apmeklēja Cēsu sporta kompleksu, Cēsu Mākslas skolu, Cēsu Bērnu un jauniešu izglītības un veselības centru, Cēsu pašvaldības aģentūru „Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības aģentūru”. Savukārt vakarā vācu viesi apmeklēja koncertu Sv.Jāņa baznīcā.

 

Sestdien, 9.augustā viesi apmeklēja Rīgu un tiem bija iespēja baudīt brīvdabas baleta izrādi „Žizele” Cēsu pils parka estrādē, savukārt svētdien viesi klātienē novērtēja dažādus ar tūrismu un kultūru saistītus pasākumus un apmeklēja tūrisma objektus - viesu namu "Rakši", piedzīvojumu parku "Ozolkalns", Līgatnes bunkurus, Zvārtes iezi un viesojās pie tēlnieka Matiasa Jansona viņa darbnīcā "Siļķēs".

 

Pirmdien, 11.augustā viesi turpināja vizīti Cēsīs un devās uz Cēsu 2.pamatskolu, Cēsu 3.pirmskolas izglītības iestādi un pieredzes apmaiņas ietvaros apmeklēja Cēsu Kultūras centru, Cēsu Centrālo bibliotēku, kā arī tikās ar laikraksta „Druva” darbiniekiem.

 

Vizītes noslēgumā viesi atzina, ka ir pārsteigti par Cēsu pilsētas attīstību, skaistajiem kultūras un vēstures objektiem un vecpilsētu. Neviltotu atzinību šadarbības partneri pauda par Cēsu 2.pamatskolu un tajā lietotajām tehnoloģijām, kas netiek lietotas Ahimā. Ahimieši vērtēja, ka Cēsu pašdarbības kolektīvu sniegums ir ļoti profesionāls. 

Viesi atzinīgi novērtēja Cēsu pašvaldības mērķi piedalīties konkursā par titulu "Cēsis - Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014" un atbalstīja cēsnieku ieceri sadarboties ar Ahimu šī mērķa sasniegšanā.  

 

Jāpiemin, ka Ahimas un Cēsu pilsētu sadraudzība un sadarbība ir veidojusies sekmīga jau vairāk kā 16 gadus, un pilsētu galvenie sadarbība virzieni ir kultūra, izglītība un sociālā joma. Kopīgi ir rīkotas skolēnu nometnes un apmaiņas braucieni, gūta abpusēja pieredze kultūras un izglītības jomās.

 

 

Informāciju sagatavoja

Ieva Karlsberga

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

T.64121677; 26469249

e-pasts: ieva.karlsberga@ dome.cesis.lv 

www.cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv