Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 1.jūnijs   Vārda dienu svin: Biruta, Mairita, Bernedīne
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 12.augusts  


16.augustā plkst.13.00 Cēsīs angļu tautas deju grupa

16.augustā plkst.13.00 Cēsīs, Maija parkā uzstāsies Brīvdabas muzeja dejotāju SAIME  un angļu tautas deju grupa "ENGLISH MISCELLANY".

 

2005. gada pavasarī Spānijai piederošajā Maljorkas salā Vispasaules Tautas deju festivālā notika Brīvdabas muzeja dejotāju SAIMES  un angļu tautas deju grupas < ENGLISH MISCELLANY>  satikšanās.

Kopš tā laika 2007.gadā Vasaras saulgriežu laikā ir notikusi SAIMES viesošanās Anglijā, Hertfordšīras grāfistē, Sent-Albensā un Londonā, bet pašlaik ENGLISH MISCELLANY ir ieradušies atbildes vizītē Latvijā, lai piedalītos Rīgas pilsētas svētkos un koncertētu citur Latvijā.

ENGLISH MISCELLANY  tautas deju grupa ir dibināta 1975.gadā, darbojas Sent-Albensas pilsētā, un izkopj vairākus tradicionālās angļu dejas novirzienus.

Grupai ir 6 sekcijas:

Viena sekcija dejo lauku stila saviesīgās dejas, kas robežojas ar 20.gs. sākuma pāru dejām, balles dejām un rotaļām.

Divas sekcijas – vīriešu un sieviešu – dejo tā sauktās Morris Dejas, kuras dejo tikai viena dzimuma dejotāji. Šajās dejās tiek lietota atribūtika: koka nūjas, zobeni, balti lakatiņi, ziedu vijas. Sievietes dejo koka tupelēs, bet vīriešu dejās pie dejotāju kājām ir piestiprinātas siksnas ar zvaniņiem, kas padara dejošanu ritmisku un skanīgu.

Vēl viena sekcija arī dejo koka tupelēs, jo nodarbojas ar stepa dejām.

Atsevišķā sekcijā darbojas deju grupas muzikanti un vokālā grupa, jo ENGLISH MISCELLANY  uzstājas dzīvās mūzikas pavadījumā. Deju pavadījumos tiek izmantoti akordeons, flauta, vijole, mandolīna, melodeons, bungas un daži vēsturiski tautas mūzikas instrumenti.

Ir arī atsevišķa teātra sekcija, kas uzved tautas drāmas, atveidojot spilgtus raksturus un uzvedot vēsturiskus cīņu u.c. rituālus.

Daži grupas dalībnieki ietilpst tikai vienā sekcijā, bet vairums darbojas vairākās, kas nozīmē biežus mēģinājumus un ātru tērpu maiņu koncertu reizēs. Visi grupas koncerti ir dažādo angļu tradicionālās dejas un mūzikas stilu apkopojums. Deju grupai dara prieku izklaidēt skatītājus gadatirgos, ielu tirdziņos, festivālos un brīvdabas muzejos. ENGLISH MISCELLANY   ir viesojusies daudzās Eiropas valstīs un uztur draudzīgas attiecības ar Francijas, Vācijas, Dānijas, Portugāles, Šveices un Latvijas deju grupām. Tas dod iespēju apmainītiers kultūras sakariem, tautas tradīcijām, izbaudīt dažādu kultūru pieredzi un apmeklēt dažādas valstis.

 

Brīvdabas muzeja dejotāju SAIME  darbojas Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā kopš 2001.gada.

Uzstādītais darbības modelis –apvienojot dažāda vecuma un iepriekšējas sagatavotības tautas deju entuziastus, nodrošināt regulārus latviešu tautas deju un rotaļu priekšnesumus Brīvdabas muzejā; iepazīstināt muzeja apmeklētājus un ārzemju viesus ar latviešu dejas mākslu, rotaļām un senajiem dančiem, vienlaicīgi arī rodot izpausmi  savam vaļaspriekam un piesaistot tam skatītājus brīvā dabā . Brīvdabas muzeja dejotāju SAIME cenšas balansēt uz robežas starp latviešu deju autoru radītām skatuves horeogrāfijām un folklorā balstīto tradicionālo tautas deju, un ir 10 labāko  Latvijas vidējās paaudzes deju kolektīvu pulkā. Saime d ir apceļojusi daudzas zemes un rādījusi latviešu tautas deju mākslu Vācijā, Beļģijā, Slovākijā, Spānijā, Francijā, Itālijā, Anglijā, Zviedrijā, Krievijā, Korejā, Kambodžā. Pēc nepilnas nedēļas Saime dodas uz Amerikas Savienotajām valstīm, lai piedalītos XV Rietumkrasta Latviešu Dziesmu svētkos Kalifornijā, Venturā.

Kolektīva vadītāja ir Brigita Čikste,  koncertmeistare – Rūta Bugavičute.

Kolektīvā darbojas 32 dejotāji vecumā no 28 līdz 45 gadiem, bet vasaras brīvdienās SAIMES programmās ar prieku iesaistās arī vecāku dejojošie bērni, tādējādi attaisnojot kolektīva nosaukuma būtību  un jēgu.

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv