Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 30.maijs   Vārda dienu svin: Vitolds, Lolita
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 12.septembris  


Šodien prezentē grāmatu "Qou vadis, Cēsis?"

Šodien, 14.septembrī plkst.14.00 esat gaidīti Cēsu Izstāžu namā, kur notiks grāmatas „Quo vadis, Cēsis? Vēsture un mūsdienu nosacījumi pilsētas attīstībai” prezentācija!

 

Grāmata ir veltījums Cēsu pilsētai tās 800 gadu jubilejā. Tajā ir publicēti referāti, kas izskanējuši starptautiskās zinātniskās konferences „Quo vadis, Cēsis?” laikā 2006.gada aprīlī, gaidot 800 gades svētkus. Publicēto materiālu tematika ietver Cēsu pilsētas attīstību no tās pirmsākumiem līdz nākotnes vīzijai. Gan pašmāju, gan ārzemju speciālistu sagatavotajos referātos runāts gan par nozīmīgākajiem pilsētas vēstures aspektiem un kultūras objektiem, gan Cēsu ievērojamām personām un vienkāršajiem iedzīvotājiem dažādos laikos. Vairākos referātos raksturota Cēsu kā politiskās dzīves, militārā, tirdzniecības, satiksmes un kultūras centra izaugsme un attīstība no viduslaikiem līdz 20.gadsimtam. Grāmatas autoru vidū ir gan Cēsu muzeja speciālisti, gan tādi sabiedrībā zināmi cilvēki kā Jānis un Zigrīda Apali, Ilgvars Misāns, Daumants Vasmanis, Jolanta Borīte, Juris žagars u.c.

Grāmatu izdevusi Cēsu pašvaldības aģentūra „Vidzemes Vēstures un tūrisma centrs” ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Cēsu pilsētas domes un SIA „Cēsu Druva” atbalstu.  

 

 

Savukārt plkst.15.00 Cēsu Pils dārzā aicinām jūs piedalīties 2007.gada arheoloģisko izrakumu noslēguma skatē!

 

Jauniegūto atradumu izstādē LU Latvijas vēstures institūta Cēsu arheoloģiskās ekspedīcijas vadītāja Zigrīda Apala iepazīstinās arī pētījumiem Cēsu pilī un vecpilsētā. Izstādē varēs apskatīt šovasar Cēsu viduslaiku pils pagalmā atsegtajā kultūrslānī atrastās senlietas, kuru vidū ir ar militāro darbību saistīti priekšmeti (bruņu tērpu sastāvdaļas, arbaleta bultu gali, svina un dzelzs lodes), saimniecībā lietoti priekšmeti (īleni, naži, galodas, atslēgas), kā arī dažādas zirglietas un monētas. Savukārt galvenais speciālists Cēsu viduslaiku pils jautājumos Gundars Kalniņš un Raunas pagasta kultūrvēstures pieminekļu pārvaldnieks Valdis Platais runās par Cēsu pilsdrupu konservācijas jautājumiem.

  

Informāciju sagatavoja:

Baiba Vītiņa

Vidzemes Vēstures un tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību un mārketinga speciāliste

Tālr.: 4127755, 26666365

baiba.vitina@cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv