Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 9.aprīlis   Vārda dienu svin: Valērija, Žubīte, Alla
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 12.septembris  


24.-25.septembris Ielūgums galantās mūzikas pasaulē

Šoruden, no 24. līdz 25.septembrim, jau devīto reiz Cēsīs norisinās Starptautiskais mūzikas festivāls „Galantais klavesīns”, kas laika gaitā nes līdzi daudzveidīgu mūzikas bagāžu. Šī gada festivāls interesants ar to, ka pirmo reizi tas notiek ārpus Cēsīm un festivāla viesi šogad ir klavesīniste un ērģelniece no Igaunijas Marju Riisikamp un LNO orķestra mākslinieces - Sondra Lejmalniece (flauta) un Ieva Šablovska (arfa).

 

Festivāla mākslinieciskā vadītāja Lelde Krastiņa atzīst, ka klavesīns vēl aizvien ir rets instruments Latvijā, īpaši ārpus Rīgas, tāpēc arī pelnījis šādu uzmanību kā īpašs festivāls jau deviņus gadus. „Joprojām festivāla atslēgas vārds ir daudzveidība. Mūzikas festivālam ir izveidojies savs klausītāju loks, līdz ar to uzliek atbildību, lai būtu mainīga ne tikai programma vai piedalītos jauni izpildītāji, bet arī mūzikas instrumenti skanētu dažādās kombinācijās,” stāsta Lelde Krastiņa.

 

24. septembrī plkst.16:00 Amatas novada viesu namā „Kārļamuiža” būs iespēja nesteidzīgi un rudenīgi izbaudīt koncertu ''Ainava ar klavesīnu''. Ar šo koncertu festivāls pirmo reizi skan ārpus Cēsīm. Te koncerta apmeklētājiem būs iespēja iejusties salona atmosfērā, klausoties mūziku varēs vērot brīnišķīgu rudens ainavu un baudīt muižas saimnieku viesmīlību. Muzicēs viešņa no Igaunijas Marju Riisikamp, Lelde Krastiņa (klavesīns) un Vidzemes kamerorķestra mākslinieki. Programmā F.Kuperēna, J.S. Baha, G.F. Tēlemana, G .F. Hendeļa un J. Haidna mūzika.

 

25. septembrī plkst.16:00 Cēsu Izstāžu namā skanēs koncerts ''Concerto pastorale'', kura muzikālais ietērps būs vairāk dzīvespriecīgs un pacilājošs. Izstāžu namā skanēs dažādu laikmetu kamermūzika. Izvēlētās programmas kopējā noskaņa - dzīvespriecīga un pacilājoša. Mūzikas izraisītās vibrācijas spēj iespaidot mūsu noskaņojumu, tāpēc šo koncertu varētu raksturot kā terapiju pret rudens grūtsirdību- melanholiju, skumjām. Klausītājiem būs iespēja dzirdēt vairākus instrumentus, kuru uzbūvē izmantotas stīgas; klavesīnu, arfu, kokli, vijoli, altu, čellu. Šo instrumentu skanējumu papildinās flautu dzidrās balsis. Koncertā piedalīsies Marju Riisikamp (klavesīns), Sondra Lejmalniece (flauta), Ieva Šablovska (arfa), ansamblis ''Hanzas mūziķi'', Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas audzēkņi. Skanēs J. Frobergera, F.Kuperēna, K. F. E. Baha, J. Peca, V. Rusta, L. Bēthovena un K. Sensānsa mūzika.

 

 Festivālu rīko pašvaldības aģentūra „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs”, atbalsta Cēsu novada dome un Valsts Kultūrkapitāla fonds. Ieeja koncertos Ls 2.00 un Ls 1.00

 
*Festivāla tradīcija aizsākta 2002.gadā, kad pilsēta savā īpašumā ieguva vērtīgu instrumentu - igauņu meistara Petera Talves būvētu klavesīnu. Festivālu koncertu publikai bijusi unikāla iespēja iepazīt oriģinālus instrumentus (dažāda tipa klavesīnus, klavihordu, viola da gamba, baroka vijoli) kopā ar izpildītājiem - mūziķiem no Igaunijas, Lietuvas, Francijas, Vācijas, Latvijas, Anglijas. Daudzveidīgums - tas ir īstais apzīmējums šim mūzikas festivālam, jo tajā tiek ietverti dažādi mūzikas pasniegšanas veidi: klavesīna solo skanējums, kamermūzika ar citiem instrumentiem, lielie iestudējumi un operas.

 

Informāciju sagatavoja:

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.64127636; 28342115

E – pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv