Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 10.jūlijs   Vārda dienu svin: Lija, Olīvija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 12.oktobris  


12.oktobrī, Cēsīs atklāja Bērna tiesību taku

Piektdien, plkst. 13:30, pie Cēsu Tūrisma informācijas centra notika Latvijā pirmās „Bērna tiesību takas” atkāšana.

 

Taka veidota ar mērķi informēt sabiedrību par bērna pienākumiem un tiesībām. Tas ir savdabīgs līdzeklis, kā popularizēt bērnu tiesību ievērošanu, veselīgu dzīves veidu un stiprināt ģimenes, kā arī izstaigājot taku iespējams iepazīt Cēsu seno pilsētu, tās viesmīlību, vēsturi, šodienu un nākotni.

 

Pastaigas un izziņas maršrutā ir divdesmit divas pieturas, kurās ir minēts kāds svarīgs ANO bērna tiesību Konvencijas punkts.

 

Bērnu takas projekts attīstījies divos pamatvirzienos - takas informatīvā materiāla sagatavošana un rotaļu un sporta atribūtu izvietošana pilsētas teritorijā. Informatīvie materiāli par takas maršrutu pieejami Cēsu Tūrisma un informācijas centrā un izlasāmi mājas lapā www.cesis.lv sadaļā „Jauniešiem” /Bērnu tiesību taka/.

 

Taka veidota sadarbojoties LR Bērnu un ģimenes ministrijai, Cēsu pilsētas domei, Īpaša pateicība cēsniekiem, kuri nesavtīgi piedalījās projekta īstenošanā.

 

Takas logo ar fragmentu no Cēsu mākslas skolas audzēkņu kompozīcijas darbiem, uz kuriem izlasāmas bērna tiesības un pienākumi izvietoti maršrutā Cēsu Tūrisma informācijas centrs - Svētā Jāņa baznīca - Cēsu Skolnieku rotas piemineklis - Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības aģentūra - Cēsu Mākslas skola - Līvu laukums - Cēsu bērnu un jauniešu izglītības un veselības centrs (Rīgas iela 23) - Vienības laukums - Maija parks.

 

„......un, lūdzu, nesakiet, ka mūsdienu bērni zina tikai savas tiesības. Ja mēs, katrs pieaugušais, godprātīgi pildītu savus pienākumus, tad mūsu pilsētā katram bērnam būtu gan tētis, gan mamma - viņi abi mīlētu un rūpētos par savu bērnu, pieprasot no bērna pienākumu pildīšanu un disciplinētu uzvedību.

Par bērna tiesībām varēsim nerunāt tad, kad nebūs sasistu un pazemotu bērnu, kad naktīs nesastapsim klaiņojošus un ģimenei nevajadzīgus pusaudžus, kad vecāki nepametīs bērnus, dodoties uz ārzemēm vai kārtējo uzdzīvi, kad mēs varēsim teikt, ka mūsu pilsētā visi bērni jūtas mīlēti un laimīgi”, projekta vadītāja Dzintra Kozaka, Cēsu domes Izglītības nodaļas metodiķe.

 

Informāciju sagatavoja

Laura Zauere

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

T.: 64121677, 28645386

laura.zauere@dome.cesis.lv

www.cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv