Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 1.jūnijs   Vārda dienu svin: Biruta, Mairita, Bernedīne
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 12.oktobris  


Svētdien - 7. Starptautiskā festivāla „Galantais klavesīns” ietvaros Cēsīs - Vidzemes kamerorķestris

. Starptautiskā festivāla „Galantais klavesīns” ietvaros, Cēsīs, 12.okotbrī plkst. 17.00, operu „Ķīnietes” atskaņos Vidzemes kamerorķestris Andra Veismaņa vadībā.

 

Andris Veismanis divas reizes ieguvis Lielo Mūzikas balvu par baroka operas uzvedumiem Latvijā (1993.gadā par H.Persela operu „Didona un Enejs” un 1998.gadā par G. F. Hendeļa operu „Alčīna” – iestudējumu, kas ir guvis skatītāju atzinību ne tikai Latvijā, bet arī Kaļiņingradā un Maskavā, joprojām ir Latvijas Nacionālās operas aktīvā repertuārā un jau šogad paredzamas viesizrādes Spānijā, 2009.gadā - Honkongā.)

 

Diriģents Andris Veismanis arī šogad bija nominēts Lielajai Mūzikas balvai par 2007.gada koncertiem Latvijā (viens no tiem - Baroka baleta uzvedums ar pasaulslaveno baroka deju grupu „Leventail” no Francijas, atskaņojot K. V .Gluka baletu „Dons Žuāns” - Rundāles pilī, festivāla „Francijas pavasaris” noslēgumā.).

Vidzemes kamerorķestris šovasar piedalījies arī G. F. Hendeļa operas „Rinaldo” iestudējumā Siguldā, „Baltā flīģeļa” mūzikas svētku ietvaros.

 

Vidzemes kamerorķestris dibināts 1981. gadā. Tā pirmā vadītāja Igora Grapa iecere bija izveidot apvienību, kurā kopā muzicētu gan Vidzemes mūzikas skolu pedagogi, gan absolventi un audzēkņi. Darbs Vidzemes kamerorķestrī bijis pirmais solis orķestra saspēles mākslā daudziem jaunajiem mūziķiem, kuru gaitas šobrīd saistītas ar tādiem orķestriem kā Kremerata Baltica, Sinfonietta Rīga, Latvijas Nacionālās operas orķestris un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris.

Orķestra mūziķi atbilstoši sava kolektīva nosaukumam pārstāv visu Vidzemes novadu. Tie ir pedagogi no Cēsu, Valmieras, Limbažu, Mazsalacas, Jaunpiebalgas, Ērgļu, Gulbenes un Līgatnes mūzikas skolām, kā arī Cēsu mūzikas skolas un mūzikas vidusskolas audzēkņi un absolventi. Būtisks ieguldījums jaunās mūziķu paaudzes sagatavošanā ir arī Vidzemes kamerorķestra koncerti bērnu mūzikas skolās kopā ar šo skolu audzēkņiem.

 

Vidzemes kamerorķestris pastāvīgi uzstājas visā Latvijā, katru gadu piedaloties ap 20 koncertos, kā arī ārpus Latvijas robežām – Vācijā, Zviedrijā un Igaunijā. Ar orķestri sadarbojušies daudzi no labākajiem Latvijas dziedošajiem un spēlējošajiem māksliniekiem, tostarp Inese Galante, Inga Kalna, Kristīne Gailīte, Sergejs Jēgers, Evija Martinsone, Dita Kalniņa, Dita Krenberga, Mārcis Kūlis, Jānis Maļeckis, Arigo Štrāls, Kārlis Rūtentāls, Antra Bigača u. c., kā arī viesmākslinieki no Vācijas, Krievijas, Zviedrijas un Igaunijas. Vidzemes kamerorķestra repertuārs aptver laiku no baroka un klasicisma līdz 20. gadsimta opusiem un latviešu komponistu skaņdarbiem. Īpaši cieša sadarbība izveidojusies ar vairākiem latviešu komponistiem – Pēteri Vasku, Arturu Maskatu, Pēteri Plakidi un Andri Dzenīti.

 

Par Vidzemes kamerorķestra daudzpusību liecina dažādie mūzikas žanri, kuriem orķestris pievēršas savas darbības ietvaros. Starp tiem ir operu un baletu mūzikas atskaņojumi: J. Haidna leļļu opera „Filemons un Bauce”, dziedātājas Kristīnes Opolais solo koncerti 2007. gadā, Senās mūzikas festivālā Rundālē atskaņotais K. V. Gluka balets „Don Giovanni” ar franču baroka deju grupas L’Eventail piedalīšanos, kā arī pastāvīga dalība Farinelli festivāla koncertos Rīgas Domā un Latvijas Nacionālajā operā kopā ar solistiem no ASV, Lielbritānijas, Krievijas, Holandes un Latvijas. Vidzemes kamerorķestra radošajā biogrāfijā nozīmīga vieta ierādīta arī lielo vokāli instrumentālo formu atskaņojumiem, starp kuriem ir gan J. S. Baha Sv. Jāņa pasija un Ziemassvētku oratorija, gan K. Orfa scēniskā kantāte „Carmina Burana” un G. F. Hendeļa oratorija „Mesija”, kuru atskaņojumos piedalījušies igauņu, lietuviešu un latviešu solisti, kamerkoris Ave Sol, VAK Latvija un Latvijas Radio koris.

 

Vidzemes kamerorķestris un Andris Veismanis ir vairāku Latvijas un Eiropas kontekstā nozīmīgu Vidzemes festivālu iniciatori. Starp tiem ir Klavesīnmūzikas festivāls, Cēsu Mūzikas festivāls un Jauno ērģelnieku festivāls.

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras centra reklāmas speciāliste

Tel.64122431

Mob. 29293195

e- pasts: daiga@kulturcentrs.lv

www.kulturcentrs.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv