Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 2.aprīlis   Vārda dienu svin: Imgarde, Irmgarde
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 12.oktobris  


Iesākas jaunas vēstures un mākslas lekcijas par simbolismu un vēsturi fotogrāfijās

Cēsu Vēstures un Mākslas muzejs piedāvā mākslas lekcijas par simbolismu Latvijā un Eiropā, kā arī vēstures lekcijas par Cēsu un Latvijas vēsturi fotogrāfijās.

 

Jau trešo gadu Cēsu Izstāžu nams pulcina klausītājus uz mākslas lekcijām, kuras par dažādām tēmām vada mākslas zinātniece Baiba Eglīte. Pagājušajā gadā iesāktais mākslas virziens - simbolisms, šajā sezonā tiek pētīts un izzināts dziļāk. Klausītājiem tiek piedāvāts ieskats simbolikas pirmsākumos – Francija 19.gs. sākums un simbolika Latvijas kontekstā. Mākslas lekcijas notiks reizi mēnesī, oktobrī par tēmu Franču simbolisms 19.gs., novembrī - ko stāsta Kārļa Zāles veidotie tēli Brīvības piemineklī, bet decembrī simbolisma iezīmes latviešu mākslinieku darbos.

 

Jauns piedāvājums vēstures cienītājiem ir Cēsu Vēstures un Mākslas muzeja sagatavotais lekciju cikls „Cēsu un Latvijas vēsture fotogrāfijās”. Piedāvātās lekcijas būs unikālas ar to, ka jaunie materiāli ir pēdējo gadu pētījumi un atrastā informācija līdz šim nekur nav bijusi publicēta. Vēsturnieka Tāļa Vigo Pumpuriņa trīs lekcijās būs stāstījums par foto pirmsākumiem Cēsīs un pirmajiem Cēsu fotogrāfiem, fotogrāfu līdzdalību Latvijas valsts simbolu izveidē, popularizēšanā un Borchardt fotogrāfu dzimtu no Cēsīm - kāda bijusi brāļu dalība pasaules izstādēs Krievijā un ārvalstīs. Arī šis lekcijas notiks reizi mēnesī, sākot ar oktobri.

 

„Lekciju mērķis ir cēsniekus iepazīstināt ar vienreizējām vēsturiskām liecībām un faktiem tieši par savu dzimto pilsētu, paralēli ieskatoties arī Latvijas vēsturē. Jo kā zināms, daudzi Cēsu notikumi ir ietekmējuši vai radījuši rezonansi Latvijas mērogā,” stāsta Cēsu Vēstures un Mākslas muzeja vadītāja, galvenā krājuma glabātāja Dace Tabūne un piebilst, ka muzejnieki labprāt dalās jauniegūtajā informācijā un zināšanās, lai cēsniekiem atklātu ko jaunu saistībā ar viņu dzimto pilsētu, arī Latviju. „Lekcijas veidotas tā, lai tās būtu interesantas gan fotogrāfiem profesionāļiem, vēstures cienītājiem, gan arī ikvienam interesentam. Rūpīgi atlasītais vizuālais uzskates materiāls papildinās un padarīs stāstījumu saprotamu visiem klausītājiem.”

 

Jau ziņots, ka Cēsu Vēstures un Mākslas muzejs apmeklētājiem durvis vērs vaļā 2012.gada pavasarī, jaunajā ekspozīcijā piedāvājot iepazīt Latvijas vēstures būtiskākos notikumus, kas norisinājušies Cēsīs no seno vendu laikiem līdz pat Latvijas neatkarīgas valsts izveidei. Nākamās rudens sezonas lekciju cikls notiks jau iekārtotās vēstures un vēsturisko interjeru ekspozīciju telpās.

 

Precīzu lekciju programmu skatīt ŠEIT

 

Informāciju sagatavoja:

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.64127636;28342115

e- pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv