Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 1.aprīlis   Vārda dienu svin: Dagnis, Dagne
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 12.oktobris  


Cēsu novadā jauns pakalpojums senioriem

Cēsu novada pašvaldības aģentūra „Sociālais dienests” aprūpes mājās klientiem no oktobra piedāvā jaunu tehnoloģisku pakalpojumu – Drošības poga.

 

Drošības poga ir sistēma, kas nodrošina saziņas iespējas un palīdzību 24 stundas diennaktī. Tā sniedz vientuļiem sirmgalvjiem drošības sajūtu un dod iespēju maksimāli ilgi patstāvīgi dzīvot savā ierastajā vidē. Ārkārtas situācijā piespiežot Drošības pogu, tiek pārraidīts signāls aprūpes centrālei ar lūgumu pēc palīdzības. Ziņa tiek nodota uzticības personai, kas dodas vientuļo cilvēku apraudzīt. Aprūpes centrāles pakalpojumus un tehnisko aprīkojumu nodrošina Latvijas Samariešu apvienība, kas Latvijā ir vienīgais šāda veida risinājuma nodrošinātājs. Pakalpojums Drošības poga ir plaši izplatīta attīstītajās valstīs Rietumeiropā un Ziemeļamerikā.

 

Šobrīd jauno pakalpojumu Drošības poga saņems 18 Cēsu novada iedzīvotāji, kuri jau saņem aģentūras sniegto aprūpi mājās.

 

Aģentūra „Sociālais dienests” pakalpojumu Drošības poga ievieš Centrālā Baltijas jūras reģiona Interreg IVA pārrobežu sadarbības programmas projekta „INNOCARE”. Galvenais projekta „INNOCARE” mērķis ir ar inovatīvām mājas aprūpes metodēm un līdzekļiem uzlabota mājās dzīvojošu sirmgalvju dzīves kvalitāte un drošība. Projektā uzsvars tiek likts uz inovatīvi tehniskiem risinājumiem, kā arī sociālo darbinieku apmācību.

 

Projekta vadošais partneris ir Tallinas Universitātes Rakveres koledža, kas vada arī projekta pētniecisko daļu. Kopā ar Cēsu novada p/a „Sociālais dienests” projektā līdzdarbojas Rakveres pilsētas pašvaldība (Igaunija), Rietumviru koledža (Igaunija), Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža, Apes novada pašvaldība, kā arī Nakas pašvaldība (Zviedrija).

 

Projekts ilgst no 2011. gada novembra līdz 2013. gada decembrim. Projekta „INNOCARE” kopējās izmaksas ir 44 692 eiro; 80,9% no šiem līdzekļiem finansē Eiropas Savienība.

Attēlā: Drošības pogu apgūst pensionāre Aina Bērziņa no Vaives pagasta.

 

Informāciju sagatavoja:

Ance Saulīte

Projekta INNOCARE koordinatore

  Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv