Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 6.jūlijs   Vārda dienu svin: Anrijs, Arkādijs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 12.novembris  


Instruktoru skolas karavīri dienestu pildīs jaunā parauga lauka formā

Svētdien, 11.novembrī Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Instruktoru skolas karavīri uzsākuši jaunā parauga lauka formas tērpa nēsāšanu.

Iepriekšējā parauga lauka formas tērps tika lietots kopš 1995.gada, taču analizējot tā pielietojumu dažāda veida uzdevumu izpildē, tai skaitā – miera uzturēšanas operācijās, sekojot līdzi to attīstības tendencēm pasaule, NBS nonāca līdz secinājumam, ka formas tērpa komplekts ir jāmodernizē atbilstoši mūsdienu militāro operāciju prasībām un uzdevumiem, kuri noteikti NBS.

Kopš 2007.gada sākuma NBS uzsākuši pakāpenisku pāreju uz jaunā parauga lauka formām. Tas ir veidots kā vienota sistēma, kas sastāv no vairākiem slāņiem (sastāvdaļām), kuru ir iespējams komplektēt atbilstoši veicamajiem uzdevumiem, kā arī lietot katru daļu atsevišķi. Formas tērpa pamatā ir izmantoti materiāli ko jau izmanto NATO dalībvalstu bruņotie spēki un tie ir patentēti izstrādājumi atbilstoši jaunākajiem sasniegumiem tekstilrūpniecībā.

Īpaša uzmanība ir pievērsta jaunā lauku formas komplekta maskēšanās rakstam. Paredzēts, ka nākotnē starptautiskās operācijas norisināsies pārsvarā biezi apdzīvotās vietās, bez tam maskēšanās apdrukai jānodrošina noteikta līmeņa vizuālā maskēšanās arī mežainā teritorijā. Šis formas tērps kalpo arī kā karavīru atpazīšanas zīme piederībai pie mūsu valsts bruņotajiem spēkiem.

Pārejas periodā, tai skaitā - dodoties lauka nodarbībās, paralēli tiks lietots arī vecā parauga lauka formas tērps un tas tiks saglabāts arī kā zemessargu un jaunsargu lauka formas tērps.

 

 

 

Informāciju sagatavojis

NBS Instruktoru skolas

Mācību un plānošanas daļas virsnieks

virsleitnants Guntis Karlsbergs

Tālrunis: 4101437, e-pasts: Guntis.Karlsbergs@mil.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv