Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.aprīlis   Vārda dienu svin: Vija, Vidaga, Aivija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 12.novembris  


Skolotāji apgūst pieredzi Kuldīgas centra vidusskolā

Cēsu novada vācu valodas, kultūras vēstures, vēstures, matemātikas un ekonomikas skolotāji 9.novembrī guva vērtīgu pieredzi Kuldīgas centra vidusskolā.

Kuldīgas centra vidusskola ir DSD (vācu valodas diploma) skola un lielākā skola Kuldīgas novadā, tajā strādā trīspadsmit novada mācību priekšmetu metodisko apvienību vadītāji. Skola īpaša ar to, ka šeit skolēniem tiek piedāvāta agrīnā vācu valodas apmācība 5-6 gadu vecumā un skolēni var izvēlēties vācu valodas apmācību no 2. klases.

Pēc nelielas ekskursijas pa Kuldīgas kultūrvēsturiskajām vietām tikšanāmies ar Kuldīgas Izglītības un sporta pārvaldes vadītāju, kura  īsumā raksturoja situāciju novada skolās. Kuldīgas centra vidusskolas direktore Brigita Freija prezentēja skolu, notika saruna ar skolas administrāciju par skolas darba sasniegumiem, attīstības virzieniem. Mūs īpaši ieinteresēja skolas plašais piedāvājums interešu izglītībā. Tas tiek daļēji finansēts kā fakultatīvās stundas. Skolā ar Eiropas līdzfinansējumu notiek apjomīgi renovācijas darbi. Kuldīgas centra vidusskola lepojas ar īpaši moderno sporta manēžu.

Darbs turpinājās sekcijās pa mācību priekšmetiem. Vācu valodas sekcijā darba valoda- vācu valoda. Skolniece prezentēja Kuldīgu, izmantojot interesantus Power- Point slaidus. Vācu valodas skolotājas Dzintras Blūmas prezentācijā tika apskatītas vācu valodas mācīšanas aktualitātes. Dz. Blūma pateicās skolas administrācijai par atbalstu, jo 6. klasēs katram skolēnam ir viena vācu valodas stunda nedēļā. Prezentācijas laikā izraisījās interesanta diskusija par vācu valodas lomas palielināšanas iespējām. Diskusijā no Cēsu novada piedalījās vācu valodas skolotājas M. Vēvere, I. Krūmiņa, S. Loze, S. Stupaka. Kuldīgas centra vidusskolas skolotāja Renāte Rībena stāstīja par savu pieredzi agrīnās vācu valodas apmācības jautājumos. Skolotāja strādā ar mācību materiālu “Hans Hase”, ar kuru ir apmierināti bērni un vecāki. Uzstājās Boša stipendiāts Daniels Lange, kurš sešus mēnešus atrodas Kuldīgā projekta Völkerverstāndigung öffnet Wege ietvaros.

Mērķtiecīgi organizēts sekciju darbs bija arī matemātikas, vēstures, kultūras vēstures un ekonomikas skolotājiem. Pieredzes apmaiņas braucienu dalībnieki vērtēja kā vērtīgu un interesantu.

Vācu valodas skolotāju ieguvums: 1) Nebaidīties sadarboties ar K. Adenauera fondu, jo viņi var vadīt diskusijas arī 8. klašu skolēniem un tiem, kuru zināšanas nav tik perfektas. 2) Rosināt arī Cēsīs izveidot balvu Gada labākais vācu valodas pratējs, kuru sponsorētu sadraudzības partneri Vācijā. 3) Organizēt starpnovadu un starpreģionu Jauno tulkotāju konkursu, pieaicinot Vidzemes augstskolas speciālistus. 4) Apkopot to absolventu atmiņas, kuriem vācu valodas zināšanas palīdzējušas izveidot veiksmīgu profesionālo karjeru. 5) Organizēt skolēnu dažu dienu lidojumus uz Vāciju, izmantojot lētās aviokompānijas un hosteļus, jo kuldīdznieki tā lido uz Brēmeni.

 

Maruta Vēvere

Cēsu novada vācu valodas metodiskās apvienības vadītāja, Cēsu Valsts ģimnāzijas vācu valodas skolotājaAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv