Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2019.gada 26.augusts   Vārda dienu svin: Natālija, Tālija, Broņislava, Broņislavs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2005.gada 12.decembris  


Kā iegūt Ziemassvētku eglīti?


2005.gada 12.decembris.

Informāciju sagatavoja Valsts meža dienesta Komunikācijas daļa.

Lai netiktu pārkāpti noteikumi gatavojoties Ziemassvētkiem un meklējot eglīti, Valsts meža dienests vēlas informēt kā eglīti var iegūt likumīgi.

Lai Ziemassvētku eglīti nocirstu savā īpašumā, nav nepieciešams saņemt speciālu atļauju, tikai jāievēro, ka ciršanai paredzētās eglītes celma caurmērs nedrīkst pārsniegt 12 centimetrus.

Ja eglītes savā īpašumā plānots cirst lielākos apjomos, piemēram, tirdzniecībai, tad iesakām izmantot kādu no Meža likumā noteiktajiem ciršu veidiem, jo normatīvajos dokumentos nav paredzēts tāds speciāls ciršanas apliecinājums tieši Ziemassvētku eglītēm: ·kopšanas cirti. Lai arī Meža likumā ir teikts, ka ciršanas apliecinājums nav nepieciešams, ja kopšanas cirtē tiek izcirsti kociņi, kuru celmu caurmērs nepārsniedz 12 cm, tomēr ir ieteicams mežniecībā izņemt ciršanas apliecinājumu. Līdz ar to mežniecības darbinieki būs informēti, ka meža īpašniekam ir izsniegta atļauja un būs zināms, kāpēc konkrētajā mežā tiek cirsts. Šis apliecinājums kalpos arī kā izcelsmi apliecinošs dokuments eglīšu pārvadāšanai. ·cērtot eglītes, kas aug uz meža infrastruktūras objektiem - meža ceļiem, stigām, grāvjiem - šajā gadījumā nepieciešams ciršanas apliecinājums citām cirtēm.

Valsts meža dienests atgādina - cirst eglītes privātā mežā drīkst tikai pats meža īpašnieks vai tiesiskais valdītājs. Jāatceras, ka citu īpašnieku mežos, bez īpašnieka atļaujas, nevienam nav tiesību nocirst svētku egli, lai arī tā būtu nolūkota, piemēram, uz stigas, grāvmalā vai zem elektropārvades līnijas. Privātajā mežā trešajām personām eglīšu ieguve saskaņojama ar konkrētā meža īpašnieku. Šo faktu ieteicams noformēt rakstiski, norādot, kas atļauju izsniedzis, kam atļauja izsniegta, ciršanas vietu un eglīšu skaitu. Tādā veidā tiks atrisinātas arī problēmas gadījumā, ja amatpersona, pildot dienesta pienākumus, lūgs uzrādīt eglīšu izcelsmi apliecinošus dokumentus.

AS „Latvija valsts meži” ir atļāvusi valsts mežos katram iedzīvotājam savām vajadzībām nocirst vienu svētku eglīti, protams, to nedarot jaunaudzēs, sīkāka informācija AS ”Latvija valsts meži” mājas lapā www.lvm.lv

Atbildes uz jautājumiem, kas rodas meklējot savu Ziemassvētku eglīti, meklējiet tuvākajā mežniecībā, kuru adreses atrodamas Valsts meža dienesta mājas lapā – www.vmd.gov.lv

Tālr. 7210366.
 

Preses relīze LETA  Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv