Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.jūlijs   Vārda dienu svin: Andžs, Andžejs, Edīte, Esmeralda
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 12.decembris  


Cēsis un Vidzemes augstskola vienojas par sadarbību

Piektdien, 12.decembrī Valmierā, Vidzemes augstskolā Vidzemes foruma reģionālās konferences laikā Cēsu pilsētas dome un Vidzemes augstskola parakstīs vienošanos par sadarbību Eiropas kultūras galvaspilsētas projekta ietvaros.

 

Vienošanās paredz abu partneru sadarbību izglītībā, pētījumu izstrādē, konferenču un pasākumu rīkošanā, kopīgu projektu un partnerību veidošanā partneriem nozīmīgās jomās, t.sk. reģiona konkurētspēja un mārketings, kultūra, tūrisms, informācijas tehnoloģijas, komunikācija un sabiedriskās attiecības, sabiedrības pārvaldība, tādejādi sekmējot Vidzemes reģiona konkurētspēju un ilgtspējīgu attīstību.

 

Konferences laikā Cēsu pilsētas pašvaldības pārstāvji prezentēs Cēsu un Vidzemes koncepciju konkursam „Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014”.

 

Jau ziņots, ka Cēsis ir izvirzījušas savu kandidatūru Eiropas kultūras galvaspilsētas titula iegūšanai 2014.gadā. Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu 2014.gadā Cēsis īstenos visā Vidzemē. Atbalstot Cēsis, Vidzemes pilsētas - Valmiera, Alūksne, Valka, Gulbene, Madona, Limbaži un Ainaži - ir vienojošās unikālā sadarbības projektā, lai apvienotu spēkus kopīgam mērķim – Eiropas kultūras galvaspilsētas statusa iegūšanai.

 

2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsētas projekts nav tikai plaša un kvalitatīva kultūras programma. Cēsu skatījumā tas ir pilsētas un reģiona attīstības projekts, kas sniegs ieguldījumu visu nozaru un dzīves sfēru attīstībā – mūžizglītībā, sociālajā integrācijā, radošās ekonomikas attīstībā, vispārējās dzīves kvalitātes celšanā, infrastruktūras uzlabošanā un sakārtošanā, uzlabojot vietējo komunikāciju un strauji attīstot reģiona sadarbību ar citām ES dalībvalstīm un robežvalstīm. Vienlaikus tas stiprinās Cēsu un reģiona saikni ar valstiskumu un pašapziņu nacionālajā kontekstā. Vidzemes augstskolas iesaistīšanās Eiropas kultūras galvaspilsētas projekta īstenošanā ļaus veikt kvalitatīvu Eiropas kultūras galvaspilsētas norišu ilgtermiņa ietekmes izpēti un pētniecības un izglītojošo pasākumu iekļaušanu kopējā programmā.

 

Eiropas kultūras galvaspilsētas ideja dzima 1985.gadā ar mērķi veicināt Eiropas tautu tuvināšanos. Kopš 1985. gada pilsētas sacenšas izdomā un oriģinalitātē, lai Eiropas pilsoņiem parādītu savas kultūras bagātību, daudzveidību un mantojumu. Katru gadu divas pilsētas Eiropā iegūst Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu. 2014.gadā šo statusu iegūs viena pilsēta Latvijā un viena pilsēta Zviedrijā.

 

 

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Ieva Karlsberga

Tālr. 64121677; 26469249

ieva.karlsberga@dome.cesis.lv

www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv