Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 4.aprīlis   Vārda dienu svin: Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 12.decembris  


Cēsis saņem Baltijas Pilsētu savienības Kultūras balvu

Otrdien, 11. decembrī Cēsīs norisinājās Baltijas Pilsētu savienības (BPS) Kultūras komisijas ikgadējā starptautiskā konference par kultūras un sociālo iekļautību, Baltijas un Ziemeļvalstu kultūras institūciju vadītājiem kopīgi diskutējot par jauniem izaicinājumiem kultūras darbā, strādājot ar dažādām sabiedrības grupām.

 

Konferences noslēgumā tika pasniegta Baltijas Pilsētu savienības Kultūras balva, kas ik gadu tiek piešķirta kādai Baltijas jūras reģiona pilsētai, kas aktīvi un inovatīvi darbojas kultūras jomā. Šogad balva tika piešķirta divu pilsētu partnerībai, uzsverot savstarpējas sadarbības nozīmi ilgtspējīgas kultūrvides veidošanā. Pēc Kultūras komisijas lēmuma balva tika piešķirta Cēsīm un Tartu par kopīgi realizēto projektu „Mākslinieki un radošie uzņēmēji reģionālai attīstībai”, kas tiek bāzēts uz reģionos dzīvojošo mākslinieku radošumu un aktīvu līdzdalību sabiedrības dzīvē.

 

BPS Kultūras komisijas priekšsēdētāja Lone Leta Larsena, pasniedzot balvu Cēsu domes priekšsēdētāja vietniekam Jānim Rozenbergam, izteica atzinību par Cēsīs veikto darbu, pilsētas vadībai novērtējot kultūras lomu pilsētas kopējā attīstībā, tās pozitīvo ietekmi uz citām sfērām – dzīves vidi, ekonomiku un sociālo jomu.

 

J.Rozenbergs pauda gandarījumu, ka Baltijas Pilsētu savienība jau otro reizi piešķir Kultūras balvu Cēsu pilsētai (pirmoreiz Cēsis Kultūras balvu saņēma 2006.gadā par Cēsu 800 gadu jubilejas pasākumu organizēšanu), novērtējot Cēsīs īstenotās kultūras iniciatīvas starptautiskā līmenī. Saņemtā balva 1500 EUR apmērā tiks izlietota jaunu kultūras iniciatīvu atbalstam.

 

Projekta „Mākslinieki un radošie uzņēmēji reģionālai attīstībai” mērķis ir palielināt dažādu jomu mākslinieku un radošo darbinieku lomu vietējo sabiedrību attīstībā reģionos, iesaistot māksliniekus radošo risinājumu veidošanā sabiedrības sociālām, vides un kultūras problēmām. Projekts tika uzsākts 2011.gada decembrī ar Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas finansiālu atbalstu. Tā ietvaros ir organizētas mākslinieku apmācības, radošās darbnīcas, koncerti un izstādes Cēsīs un Tartu, veidojot pamata tālākai ilgtermiņa sadarbībai starp kultūras organizācijām Cēsīs un Tartu. Projekta noslēgumā 2012.gada martā Cēsīs tiks organizēta starptautiska konference par radošo industriju attīstību reģionos.

 

Cēsis ir Baltijas Pilsētu savienības dalībniece kopš 1997. gada. Šī savienība sastāv no vairāk kā 100 pilsētām ap Baltijas jūru, kas veido kopīgus projektus kultūras, sociālajā, dabas aizsardzības un ekonomiskajā jomā, paverot jaunas sadarbības iespējas. 

Attēlā: BPS Kultūras komisijas priekšsēdētāja Lone Leta Larsena un Cēsu novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Rozenbergs.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Cēsu novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību jaunākā speciāliste

Ance SaulīteAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv