Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 31.marts   Vārda dienu svin: Gvido, Atvars
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 13.janvāris  


21.janvārī cēsnieki veidos mākslas objektu - sniega barikādes

 Pie Cēsu Izstāžu nama, Pils laukumā 3, 21. janvārī plkst. 13:00 notiks Cēsu Mākslas skolas organizēta mākslas akcija „Barikāžu celšana”. Simbolisko sniega barikāžu celšanā aicināti piedalīties cēsinieki un pilsētas viesi. 

Mākslas akcija notiek barikāžu 20. gadskārtas pasākumu cikla „Māksla kā pretošanās un pretošanās kā māksla” ietvaros.

 

„Tā būs barikāžu atspoguļošana simboliskā veidā mūsdienās,” stāsta Cēsu Mākslas skolas direktors Vilnis Kļaviņš, kurš pats pirms 20 gadiem piedalījies Ministru padomes sargāšanā Rīgā un kā spilgtāko notikumu no 20 gadu senām atmiņām min faktu, kā „toreizējā TV diktore Velta Puriņa pameta studijas mikrofonu, jo TV ēku bija aplenkuši omonieši”. Šobrīd plānots, ka, apvienojot Mākslas skolas skolotāju un rosīties kāro interesentu prasmes un spēkus, barikādes taps no sniega, uz kura ar krāsām varēs izveidot arī Eiropas Savienības simbolu un Cēsu pilsētas ģerboni.

 

Uz sniega barikāžu celšanu īpaši tiek aicināti bērni, jo „paralēli intelektuālajām nodarbēm, kas visas nedēļas garumā notiks Cēsīs, tā būs lieliska iespēja fiziski izkustēties, radoši izpausties un mieloties ar gardu, siltu un uz vietas vārītu zupu”, informē Cēsu Tūrisma informācijas centra vadītāja Andra Magone. Viņa aicina tuvākas un tālākas apkārtnes iedzīvotājus apmeklēt arī speciāli sagatavotu, barikāžu tēmai veltītu kinolektoriju (no 18. līdz 20. janvārim Tūrisma informācijas centrā un Cēsu Izstāžu namā) un dažādu nozaru profesionāļu vadītu lekciju ciklu 21. janvārī Cēsu Izstāžu namā.

 

Vairāk informācijas: www.cesis.lv

 

Pasākumu cikls „Pretošanās kā māksla un māksla kā pretošanās” notiek ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā atbalstu (www.ec.europa.eu/latvija). Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv