Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 10.aprīlis   Vārda dienu svin: Anita, Anitra, Zīle
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2006.gada 13.februāris  


Kas jāzina, lai saņemtu invalīdu stāvvietu izmantošanas karti

Lai cilvēki ar pārvietošanās traucējumiem – invalīdi, kuriem ir autovadītāja apliecība vai kuri pārvietojas kā pasažieri, varētu saņemt jauno invalīdu stāvvietu izmantošanas karti, viņiem jādodas uz tuvāko Ceļu satiksmes drošības direkciju (CSDD), līdzi ņemot jau esošo Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas (VDEĀVK) izziņu par medicīnisko indikāciju noteikšanu speciāli pielāgota vieglā automobiļa iegādei un pabalsta transporta izdevumu kompensēšanas saņemšanai.

Turklāt nepieciešams būs arī uzrādīt personu apliecinošu dokumentu vai Latvijā izsniegtu vadītāja apliecību, kā arī iesniegt vienu 3×4 centimetru fotogrāfiju.

Invalīdu stāvvietu izmantošanas kartes izsniedz CSDD nodaļas visos valsts rajonos, un par kartes saņemšanu jāmaksā 59 santīmi.

LM uzsver, ka cilvēkiem ar pārvietošanās traucējumiem nav atkārtoti jāiziet VDEĀVK, jo invalīdu stāvvietas izmantošanas kartes saņemšanai nepieciešamā izziņa tiek izsniegta jau nosakot invaliditāti.

Stāvvietu karšu pielietošanas būtība ir tā, lai invalīdiem ar pārvietošanās traucējumiem, īpaši tiem, kas pārvietojas ratiņkrēslos, būtu pieejamas stāvvietas atbilstoši viņu speciālajām vajadzībām - tām ir jābūt platākām, lai invalīds ratiņkrēslā varētu brīvi izkļūt un iekļūt automobilī. Minētās kartes ir derīgas arī visā Eiropas Savienībā.

Nepieciešamās VDEĀK izziņas paraugs: http://www.vdeavk.gov.lv/?id=92&lang=&top=7&sa=21& .Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv