Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 31.marts   Vārda dienu svin: Gvido, Atvars
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 13.marts  


Vecpilsētai nopūtas nepalīdzēs, nepieciešami konkrēti risinājumi

Pirmdien 12.marta vakarā notika  Cēsu novada pašvaldības speciālistu tikšanās ar vecpilsētas iedzīvotājiem un namu īpašniekiem. Sarunas dalībnieku šoreiz bija mazāk nekā  februāra nogalē, kad uz tikšanos bija aicināti vecpilsētas uzņēmēji, taču diskusija noritēja  ne mazāk spraigi un lietderīgi.

   Cēsu novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Rozenbergs informēja klātesošos par pašvaldības saistošajos noteikumos paredzētajām nekustamā īpašuma nodokļu (NĪN) atlaidēm vecpilsētas namu īpašniekiem, kas iegulda līdzekļus ēku uzturēšanā un sakopšanā. Jauns piedāvājums bija iecere NĪN no vecpilsētas īpašumiem, kas gadā ir aptuveni  47 tūkstoši latu novirzīt infrastruktūras, galvenokārt ielu un ietvju atjaunošanai. Paredzēts, ka nākošajā gadā vidi degradējošām un bīstamām ēkām piemēros paaugstinātu NĪN, lai stimulētu šo īpašumu sakopšanu.  Vecpilsētā ir rekonstruēta elektropiegāde, sakaru tīkli, šogad vēl turpināsies un tiks pabeigta ūdens, kanalizācijas  un gāzes vadu izbūve. Nopietnus ieguldījumus apmēram 1,2 miljonus latus prasīs vecpilsētas ielu un ietvju rekonstrukcija, taču šī programma ir prioritāte pašvaldības investīciju plānā Eiropas Savienības struktūrfondu finansējuma saņemšanai turpmākajā plānošanas periodā.  

  Kopumā J. Rozenbergs minēja desmit konkrētus piedāvājumus, kas vērsti uz  to, lai vecpilsētu darītu dzīvāku un pievilcīgāku.  Iedzīvotāji izteica vairākus priekšlikumus par pašvaldības policijas darbu vecpilsētā, īpaši brīvdienu vakaros.  Pilsētas arhitekts Jānis Zlaugotnis stāstīja par gadu desmitiem ilgiem centieniem panākt, lai aizsargājamām pilsētu teritorijām, kurām ir valsts noteikti liegumi, kā tas ir Cēsu vecpilsētai, būtu arī noteikts valsts atbalsts, piešķirot nodokļu atlaides uzņēmējdarbībai , izstrādājot atbalsta programmas namu atjaunošanai. Tāda prakse attiecībā uz vecpilsētām ir Rietumeiropas valstīs . Diemžēl  Latvijā šāda prakse tā arī nav ieviesta un vecpilsētu namīpašniekiem, uzņēmējiem un iedzīvotājiem ir jārēķinās ar ierobežojumiem, nesaņemot par to kompensāciju.

  Sanāksmes dalībnieki mudināja  namu īpašniekus  būt aktīvākiem un meklēt iespējas īstenot biznesa projektus, kas piesaistītu apmeklētājus vecpilsētai un gluži konkrēts bija priekšlikums  par vecpilsētas sakopšanu Lielajā talkā 21.aprīlī, jo tie tomēr ir pašu vecpilsētas iedzīvotāju sadzīves atkritumu, kas nomesti krājas gan vārtrūmēs, gan apstādījumos.

 

Informāciju sagatavoja

Andris Vanadziņš

Cēsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciālists

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv