Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 4.jūnijs   Vārda dienu svin: Elfrīda, Sintija, Sindija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 13.aprīlis  


3.maijā Džeza koncerts maija noskaņās kopā ar ZINTI ŽVARTU un KEIKO BORJESON

3.maijā plkst.19:00 Cēsu internātpamatskolas rehabilitācijas centra zālē (Meža skolā, Bērzaines iela 34) skanēs džeza koncerts, kurā muzicēs Latvijas džeza mākslinieks- saksofonists ZINITS ŽVARTS un Japānas džeza māksliniece – pianiste un dziedātāja KEIKO BORJESON (Keiko Borjeson).

 

Abu mūziķu sadarbība aizsākusies pagājušajā gadā. Koncertos Japānā Latvijas džeza mākslinieks Zintis Žvarts sagaidīts viesmīlīgi un atsaucīgi. Savukārt šogad mūziķe Keiko Borjeson laipni aicināta Latvijā ar trīs mūzikas koncertiem Daugavpilī, Liepājā un Cēsīs. Programmā varēs dzirdēt populāras džeza melodijas, Keiko originālmūziku, Duke Ellington, Thelonius Monk, Jerome Kern, Michael Legrand u.c.

 

 Pianiste un dziedātāja KEIKO BORJESON (Keiko Borjeson).

Dzimusi Tokijā, sākotnēji izglītojusies pie sava leģendārā radinieka Kazuko Yasukawa. Trīs gadu vecumā sākusi klavieru nodarbības un bijusi brīnumbērna statusā. Viņas debija notika televīzijā piecu gadu vecumā ar Bēthovena skaņdarbu „für Elise”. Daļēji dzīvo Japānā, ASV un Zviedrijā. Regulāri ceļo pa visu pasauli. Ieguvusi balvu par ieguldījumu mūzikā no Zviedrijas karaļa (North Star medaļa). Viņai piešķirts goda profesores grāds kādā no Ķīnas mūzikas akadēmijām. Piedalījusies džeza festivālos (Itālija, Latvija, Zviedrija, Ķīna, Polija, Vācija, Anglija, Krievija, Honkonga, Ēģipte). Saņēmusi mūzikas ierakstu balvas (Jazz Audio balva, Jazz, kritiķu balva par pēdējiem 2 CD). 2008.g.piedalījusies Apvienoto Nāciju Labdarības koncertā par palīdzības programmu Āfrikai. Koncertējusi arī tādās valstīs kā Šrilanka, Indonēzija, Filipīnas. Kopš 1985.g. Keiko ir veikusi džeza koncertus visā pasaulē, un ir spēlējusi prezidentam Bušam Baltajā namā. Arī Skandināvijā Keiko ir spēlējusi kopā ar daudziem slaveniem mūziķiem - dāņiem Bo Stief un Alex Riel un arī ar zviedriem Stūri Nordin un Petur Östlund u.c. Keiko mūzika skan tikai tā kā Keiko, to nevar ne ar ko salīdzināt. Tā ir eleganta, svingojoši krāšņa, ar nelielu be bop ietekmi. Hank Jones viņu vērtē kā vienu no pašām novatoriskākajām pianistēm ko viņš jebkad ir dzirdējis. Piedzīvojumu bagāta, bezrūpīga un nopietna stila kombinācija, kas bieži skan pretrunīgi, bet kristāldzidrā Keiko spēle to brīnišķīgi apvieno mūzikā. 

 

ZINTIS ŽVARTS.

Izcils saksofonists, grupu Jam Orchestra un Keksi mūziķis. 1993. gadā ir saņēmis galveno balvu Jauno saksofonistu konkursā. Profesionālo pieredzi viņš ir ieguvis Latvijas Radio bigbendā, bigbendos Volo un Raita Ašmaņa bigbendā. Ilgāku laiku koncertējis ar tādiem Latvijā ievērojamiem māksliniekiem kā Igo, Pits Andersons, Marija Naumova, Intars Busulis, Linda Leen, Ieva Kerevica, Normunds Rutulis, Uldis Marhilevičs, grupām Juke Box , Rebel. Piedalījies daudzos ierakstos, koncertos, TV muzikālajos šovos un festivālos. Vairākkārt koncertējis tādās valstīs kā Itālija, Spānija, Anglija,Japāna, Francija, Somija, Dānija, Singapūra, Kanāda, Vācija, Krievija u.c.

 


Koncertu organizē p/a „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs”

Koncerts notiek ar Latvijas vēstnieka Japānā Pētera Vaivara atbalstu.


Atbalsta: Radio SWH, ANIGMA, birojs A&B

Biļešu cena: Ls 3,-; Ls 2,-

Biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties no 18.aprīļa Cēsu Tūrisma informācijas centrā(Pils laukums 9)

 

Informāciju sagatavoja:

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.64127636;28342115

e-pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv