Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 8.aprīlis   Vārda dienu svin: Edgars, Danute, Dana, Dans
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 13.maijs  


Muzeju nedēļa Cēsīs

18.maijā, Cēsīs, Starptautiskās muzeju dienas ietvaros Cēsu Vēstures un mākslas muzejā plkst.16.00 tiks atklāta karikatūru izstāde „Šodiena pagātnes skatījumā?...” Izstāde būs apskatāma līdz 30.jūnijam. Izstādē eksponēti darbi no Cēsu Vēstures un mākslas muzeja krājuma un laikrakstu „Diena”, „Druva” zelta fondiem. Izstādes darbi – nenopietni, ar smaidu, arī sarkasmu, taču ar skatu uz nopietnām lietām.

 

Muzeja otrajā stāvā jau esošās izstādes papildinās divi monētu depozīti, kas restaurēti par akcijas „Katram cēsniekam savs muzeja priekšmets” dalībnieku līdzekļiem – Nītaures depozīts (aizbildne Ieva Karlsberga) un Pieškaļu depozīts (aizbildnis Sergejs Gorovenko). Depozītus nākotnē paredzēts eksponēt pastāvīgajā muzeja ekspozīcijā „Cēsis – Latvijas vēstures simbols”.

 

Savukārt telpā, kas kalpojusi kā pils virtuve, no 18.maija – 30.jūnijam varēs apskatīt dažādus vara, misiņa un bronzas virtuves traukus izstādē „Ko meklēt muižas virtuvē”. Vairums tradicionālo virtuves priekšmetu savu izskatu un pielietojumu ir saglabājuši līdz pat mūsdienām, tomēr to formas, materiāli un īpašais 18. – 19. gadsimta dizains pārsteigs ikvienu izstādes apmeklētāju. Izstādē varēs apskatīt agrāk muižās lietotos tik ļoti populāros vara traukus, kuri izzuduši no mūsu ikdienas. To vidū vara katli un pannas, bļodas un krūzes, miezeri, pudeļu korķējamie, svari un mēri, cigoriņu grauzdējamie brenneri un kafijas dzirnaviņas un daudzi citi virtuves aksesuāri, arī paši senākie Cēsu viduslaiku pilsdrupās atrastie 16. gadsimta vara un bronzas katli!

 

Pašlaik ir skatāma un līdz 19.maijam būs atvērta rotaļlietu izstāde „Rotaļlieta – paaudžu mantojums” Izstāžu namā, kas tapusi sadarbībā ar rotaļlietu kolekcijas veidotājiem un aizbildņiem Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas audzēkņiem. Izstādi papildina skolēnu zinātniskie darbi par rotaļlietu tēmu.

 

18. maijā plkst. 16.30 notiks akcijas „Katram cēsniekam savs muzeja priekšmets” aizbildņu sanāksme. Jau par tradīciju kļuvusī ikgadējā tikšanās pulcēs akcijas dalībniekus, lai pārspriestu pagājušā darba gada rezultātus un apspriestu turpmākos darba plānus. Līdz 2009.gadam ir noslēgti 32 aizbildnības līgumi. Aizbildņi nodrošinājuši vairāku priekšmetu restaurāciju, kā arī devuši lielu ieguldījumu citās Cēsu Vēstures un mākslas muzeja aktivitātēs. Akcija „Katram cēsniekam savs muzeja priekšmets” tika aizsākta 2003. gadā.

 

Maijā Cēsu Vēstures un mākslas muzeja krājumā strādāja foto interesentu mācību grupa Ulda Muzikanta vadībā. Safotografētie muzeja priekšmeti Muzeju nedēļā būs skatāmi Cēsu tūrisma mājas lapā www.turisms.cesis.lv .

 

No 22.maija līdz 14.jūnijam Cēsu izstāžu namā būs aplūkojam Cēsu Mākslas skolas audzēkņu diplomdarbu izstāde. Izstāde tradicionāli notiek jau 21 gadu un tajā aplūkojami jauno mākslinieku – cēsnieku radošie darbi: glezniecībā, stikla mākslā, dizainā, keramikā, ādas mākslā un koktēlniecībā.

 

Savukārt franču kafejnīcā „Gourmands” Muzeju nedēļas ietvaros izstāde no Cēsu Vēstures un mākslas muzeja krājuma „Izkārtnes un ceļazīmes”.

 

 

Informāciju sagatavoja

Ieva Malceniece

Vidzemes Vēstures un Tūrisma centra

Attīstības un komunikācijas nodaļas vadītāja

Tālr. 64127755, mob.tālr. 26542116

e-pasts: ieva.malceniece@cesis.lv 

www.vvtc.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv