Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 2.aprīlis   Vārda dienu svin: Imgarde, Irmgarde
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 13.maijs  


16.maijā Vēsturnieks Kaspars Kļaviņš viesojas Cēsīs

16.maijā plkst. 16.00 Cēsu Izstāžu namā saruna ar vēsturnieku Kasparu Kļaviņu. Sarunas tēma „Lielā un mazā pasaule mūsu prātos” - skaidrota latviešu tautas kultūras loma nozīmīgu pasaules sociālu, ekoloģisku, kultūras un zinātnes ideju tapšanā.

Kaspars Kļaviņš (Dr. hist.) dzimis 1968. gadā Rīgā. Studējis LU, Hamburgas, Minhenes, Minsteres un Centrāleiropas (Budapeštā) Universitātē. Stažējies Monpeljē universitātē Francijā. Veicis pētniecības darbu ievērojamos pasaules arhīvos un bibliotēkās. Bijis pasniedzējs LU. Ar Fulbraita programmas finansējumu strādājis kā viesprofesors Rūzvelta universitāte Čikāgā. Pēc tam strādājis Monaša universitātē Austrālijā. Šobrīd K. Kļaviņš ir Daugavpils Universitātes asociētais profesors un Monaša Universitātes (Austrālijā) pētniecības zinātniskais līdzstrādnieks (Adjunct Research Associate). Pēdējā laikā cieši saistīts ar Pikardijas Žila Verna Universitāti (Université de Picardie Jules Verne) Amjēnā, Francijā, kur līdzdarbojas dažādos zinātniskos projektos. Piedalījies daudzās starptautiskās konferencēs (Eiropā, ASV, Ķīnā).  2009.gadā Kļaviņš uzņemts par biedru Lielbritānijas Karaliskajā mākslas, ražošanas un tirdzniecības veicināšanas biedrībā(The Royal Society for the encouragement of Arts, Manufactures and Commerce (RSA)), kā arī Maltas Bruņinieku ordenī (Order of St John of Jerusalem) ar bruņinieka statusu.

Viens no svarīgākajiem pēdējā laika zinātniskajiem sasniegumiem - Andreja Pumpura eposa "Lāčplēsis" pirmā izdevuma angļu valodā līdzizstrāde (redakcija un zinātniskie komentāri) un” pirmā ”Mērnieku laiku” izdevuma noorganizēšana (un līdzizstrāde) Vācijā, vācu valodā (tulkotājs: V. Bisenieks, K.Kļaviņa redakcija, ievads un komentāri).

K. Kļaviņš pazīstams kā vairāku zinātnisku rakstu autors angļu, franču un vācu valodās. Latvijā publicētas viņa grāmatas „Vācu ordenis un Livonija” (2000) un „apSTĀVĒŠANA” (2009), kā arī „Atskaņu hronika” ar viņa zinātniskajiem komentāriem (kopā ar Ē. Mugurēviču).

K. Kļaviņs kā zinātnieks iesaistīts arī lielos Eiropas kultūrvēstures un identitātes izpētes projektos (pirmajā Eiropas reģionalās vēstures projektā CUIUS REGIO un 7-ā līmeņa Eiropas identitātes projektā, kur viņam uzticēta viseiropas kongresa ievadruna 2010. gada rudenī Lleidā, Spānijā).

Ieejas maksa: Ls 1, - ;1,50 -Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv